Anasayfa /
SAHAFİYE ORİENT
SAHAFİYE ORİENT
SAHAFİYE ORİENT, 12.04.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 44 Ürün
Lot: 1 > Kitap
1 tam sayfa, 4 katlanır gravür, 3 katlanır harita, 6 tam sayfa -gravürlü- plan, 2 katlanır levha... Sırtı panelli, ön ve arka kapağı gofre dekorlu vellum cildinde.
Lot: 2 > Kitap
Roma imparatorluğu´nun idari yapısı hakkında emsalsiz bir veri kaynağı olan resmî imparatorluk dokümanı "Notitia dignitatum"un 1608 tarihli, çok sayıda tablo, şekil ve illüstrasyon içeren nadide bir baskısı... Doğu ve Batı Roma imparatorluklarının askeri ve idari yapılanmalarının titizce mercek altına alındığı kitapta ayrıca Roma´nın on dört bölgesi ve yapılarına (kamu ve özel) dair bir ek mevcuttur. Sırtı panelli, ön ve arka kapağı süslemeli tümüyle deri koleksiyoner cildinde...
Lot: 3 > Kitap
İtalyan doktor tarihçi, biyograf ve rahip Paolo Giovio´nun Roma´nın kurucusu ve ilk kralı Romulus´tan başlayarak Büyük İskender, Hannibal, Carlomagno, Atilla, Timurlenk, Yıldırım Bayezid, Çelebi Mehmed, II. Murad, Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman, Barbaros Hayreddin, Oruç Reis gibi büyük ve muzaffer generallerin, kralların ve imparatorların biyografilerini, 126 adet harikulade portre gravürle birlikte anlattığı eseri... Vellum cildinde...
Lot: 4 > Kitap
İçerdiği 61 adet kostüm gravürüyle, Kanuni Devri Osmanlı İmparatorluğu´na dair en önemli kaynaklardan birinin, 1572 tarihli nadir Dutch çevirisi...
Lot: 5 > Kitap
Cilt 1: 6 tam sayfa, 3 katlanır gravür. Cilt 2: 1 katlanır levha. Cilt 3 ve 4 resimsizdir. Sırtları panelli, altın yaldız dekor ve başlıklı, tümüyle deri dönem ciltlerinde. İç kapakları ebru süslemeli, sayfa kenarları kırmızı boyalıdır.
Lot: 6 > Kitap
Sırtları panelli, altın yaldız dekor ve başlıklı; kapakları gofre desenli tümüyle deri dönem ciltlerinde. İç kapakları ve sayfa kenarları ebru süslemelidir. *Atlası eksiktir.
Lot: 7 > Kitap
Kitap içinde birçoğu meşhur Sebah&Joaillier Fotoğrafhanesi tarafından çekilmiş tam 103 siyah-beyaz fotoğraf yer almaktadır. Sırtı ve kapağı kabartma altın yaldız başlıklı, tümüyle bez dönem cildinde. Sayfa kenarları kırmızı boyalıdır.
Lot: 8 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları cilt bezi kaplı dönem ciltlerinde... İç kapakları ebru süslemelidir. Lot içeriği: 1) Tome 1 - Discours 2) Tome 2 - Lettre A D´Alembert 3) Tome 3 - Emile. Tome I 4) Tome 4 - Emile. Tome II 5) Tome 5 - Emile. Tome III 6) Tome 6 - Contrat Social 7) Tome 7 - Par P. R. AUGUIS. Lettre A C. De Beaumont. Lettres de la Montagne 8) Tome 8 - Par P. R. AUGUIS. Nouvelle Neloise. Tome I 9) Tome 10 - Par P. R. AUGUIS. Nouvelle Neloise. Tome III 10) Tome 11 - Botanique. Theatre 11) Tome 12 - Melanges 12) Tome 13 - Dictionaire de Musique. Tome I 13) Tome 14 - Dictionaire de Musique. Tome II 14) Tome 15 - Ecrits Sur la Musique 15) Tome 16 - Par P. R. AUGUIS. Confessions. Tome I 16) Tome 17 - Par P. R. AUGUIS. Confessions. Tome II 17) Tome 18 - Par P. R. AUGUIS. Confessions. Tome III 18) Tome 19 - Dialogues. Tome I 19) Tome 20 - Dialogues. Tome II 20) Tome 21 - Correspondance. Tome I 21) Tome 22 - Correspondance. Tome II 22) Tome 23 - Correspondance. Tome III 23) Tome 24 - Correspondance. Tome IV 24) Tome 25 - Correspondance. Tome V 25) Tome 26 - Correspondance. Tome VI
Lot: 9 > Kitap
Deri sırtları altın yaldız dekorlu, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde... Sayfa üstleri altın yaldızlıdır... Lot içeriği: 1) Tome I - Contes Et Melanges (Masallar ve Derlemeler) 2) Tome II - Ceuvres Dramatiques (Dramatik Eserler) 3) Tome III - Correspondance Avec Mademoiselle Volland (Matmazel Volland ile Yazışmalar) 4) Tome IV - Correspondance Avec Mademoiselle Volland (Suite) [Devam] 5) Tome V - Correspondance Avec Mademoiselle Volland (Fin) [Son]
Lot: 10 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde... Lot içeriği: 1) Anciens-Poesie – Tome Premier 2) Anciens-Poesie – Tome Deuxieme 3) Anciens-Eloquence – Tome Troisieme 4) Anciens-Historie, Philosophie, Et Litterature Melee – Tome Quatrieme 5) Siecle De Louis XIV, Poesie – Tome Cinquieme 6) Siecle De Louis XIV, Poesie – Tome Sixieme 7) Siecle De Louis XIV, Poesie – Tome Septieme 8) XVIII Siecle, Eloquence, Historie, Et Litterature Melee – Tome Quatorzieme 9) Dix, Huitieme Siecle - Poesie – Tome Huitieme 10) Dix, Huitieme Siecle – Poesie – Tome Neuvieme 11) Dix, Huitieme Siecle – Poesie – Tome Dixieme 12) Dix, Huitieme Siecle - Poesie. - Tome Onzieme 13) Dix, Huitieme Siecle - Poesie. - Tome Douzieme 14) Dix, Huitieme Siecle - Poesie. - Tome Treizieme
Lot: 11 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları, iç kapakları ve sayfa kenarları ebru süslemeli dönem ciltlerinde...
Lot: 13 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları cilt bezi kaplı dönem ciltlerinde... İç kapakları ebru süslemelidir. Anlatıma birçok Rouargue sc. gravürü eşlik etmektedir.
Lot: 14 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları cilt bezi kaplı dönem ciltlerinde... İç kapakları ebru süslemelidir.
Lot: 15 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları cilt bezi kaplı dönem ciltlerinde... İç kapakları ebru süslemelidir.
Lot: 16 > Kitap
Montesquieu´nün, "Romalıların Yücelik ve Çöküşünün Nedenleri Üzerine Düşünceler" ve "İran Mektupları" olarak bilinen meşhur eserlerinin erken dönem baskıları... Deri sırtları altın yaldız başlıklı, kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde...
Lot: 18 > Kitap
Deri sırtı altın yaldız dekorlu ve başlıklı, köşeleri deri korumalı kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem cildinde... Anlatıma S. Macchiati´nin çok sayıda illüstrasyonu eşlik etmektedir.
Lot: 19 > Kitap
Deri sırtı panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem cildinde... *Sırtın üst bölümü yıpranmış; ön kapaktaki ebru kaplamada soyulmalar meydana gelmiştir.
Lot: 20 > Kitap
Deri sırtı panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları, iç kapakları ve sayfa kenarları ebru süslemeli dönem cildinde...
Lot: 21 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları, iç kapakları ve sayfa kenarları ebru süslemeli dönem ciltlerinde... Lot içeriği: Cilt 1, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 *3. cildin arka kapağı ayrılmış; sırtı büyük oranda, ön kapak ebrusu ise bölgesel olarak soyulmuştur. 12. cildin ön kapak ebru kaplamasının neredeyse yarısına yakını soyulmuştur.
Lot: 22 > Kitap
Deri sırtları panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde...
Lot: 23 > Kitap
Deri sırtı panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ebru süslemeli dönem cildinde. *Sırtında çatlaklar mevcuttur.
Lot: 24 > Kitap
Deri sırtları altın yaldız dekorlu ve başlıklı, kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde. Cilt 3, 1 katlanır plan, 2 katlanır harita, 2 katlanır gravür; cilt 4 ise 1 katlanır plan, 1 katlanır harita içermektedir. *3. cildin sırtının üst bölümünde kopuk; 4. cildin sırtında ise hafif bir açılma mevcuttur.
Lot: 25 > Kitap
Deri sırtları altın yaldız dekorlu ve başlıklı, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde...
Lot: 26 > Kitap
Deri sırtları panelli, altın yaldız dekorlu ve başlıklı, kapakları ve iç kapakları ebru süslemeli dönem ciltlerinde... *NOUVELLES CAUSES CELEBRES DU DROIT DES GENS´in 2. cildinin sırtının alt bölümü kopmuştur.
Lot: 27 > Kitap
Kapakları ve sayfa kenarları ebru süslemeli, tümüyle deri dönem cildinde...
Lot: 28 > Kitap
İlk sayfasında "S. H. Weiss Libraire - Constantinople" damgası mevcuttur. *Ön kapağı ciltten büyük oranda ayrılmıştır...
Lot: 30 > Kitap
33 siyah-beyaz fotoğraf, 1 metin içi plan, 1 katlanır harita eşliğinde... Ön kapağı ay-yıldız dekorlu, tümüyle bez dönem cildinde... *Katlanır harita bantla tamir edilmiştir.
Lot: 31 > Kitap
Yıldız Moran´ın fotoğrafları, Özdemir Asaf´ın ise düşünceleriyle destek verdiği bir Türkiye seyahatnamesi... Kitap içinde İsmet İnönü´nün gezginlere verdiği uzun bir röportaj ve gezginlerin seyahatine denk gelen 27 Mayıs Darbesi´ne dair bir makale de yer almaktadır. 17 siyah-beyaz fotoğraf, 1 metin içi plan, 1 harita eşliğinde... Tümüyle bez dönem cildinde.
Lot: 32 > Kitap
Deri sırtı altın yaldız dekorlu ve başlıklı, köşeleri deri korumalı bez kapaklı dönem cildinde... 67 illüstrasyon, 1 katlanır harita eşliğinde... *Katlanır harita, cilde bağlantı noktasından yırtılmış ve ciltten ayrılmıştır.
Lot: 33 > Kitap
Sırtı altın yaldız dekorlu ve başlıklı, tümüyle bez dönem cildinde...
Lot: 34 > Kitap
Deri sırtı panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ebru süslemeli dönem cildinde... *Sırtındaki açılma bantla tamir edilmiştir.
Lot: 37 > Kitap
Metin içi 23 harita/plan, 49 siyah-beyaz fotoğraf eşliğinde...
Lot: 41 > Kitap
Deri sırtı panelli ve altın yaldız başlıklı, kapakları ebru süslemeli dönem cildinde...
Lot: 44 > Gravür
*Paspartusunun sağ bölümünde gravüre sirayet etmeyen bir yırtık mevcuttur.
Filtreler
Toplam : 44 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede