Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 28.06.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 65 Ürün
Lot: 1 > Kitap
Tahir Alangu´nun, Türkiye´de dar bir çerçevede sınırlı kalan biyografi türünü, mercek altına aldığı Ömer Seyfettin´in özel hayatını da titizlikle irdeleyerek bambaşka bir boyuta taşıdığı, 25 yıllık titiz emeğinin ürünü... Kitapta, Ömer Seyfettin´in o güne dek yayınlanmamış birçok fotoğrafı da yer almaktadır. "Mehmet Gülener için..." ithafıyla, 29 Şubat 1968 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 2 > Kitap
"Şair Kardeşim Ertuğrul ...kete armağanıdır." ithafıyla, 28 Ekim 1935 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 3 > Kitap
Tarık Buğra´nın, televizyona da uyarlanan, en önemli ve en çok okunan romanı... "Sayın Cihan Mumcuoğlu için, sağlık, başarı ve mutluluk dileyerek." ithafıyla, 15 Mayıs 1984 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 4 > Kitap
"Sevim Güvenç´e sevgiyle." ithafıyla, 18 Mart 1977 tarihinde imzalanmıştır. *Ön kapağı ciltten ayrılmıştır.
Lot: 5 > Kitap
"Meltem Kavcar´a dolaylı." ithafıyla, 21 Nisan 1978 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 6 > Kitap
"Baki Şene daha çok başarılar, sevgiler." ithafıyla, 14 Mayıs 1972 tarihinde imzalanmıştır. Kapak ve resimler: Ferruh Doğan
Lot: 7 > Kitap
Daha çok şair ve mizah yazarı olarak tanınan gazeteci Hasan Hüseyin Korkmazgil´in, ikinci mizah öyküleri kitabı..."İsmail Gençtürk´e sevgilerimle." ithafıyla, 25 Mayıs 1973 tarihinde imzalanmıştır. Kapak: Şahin Tekgündüz *Cildin bazı noktaları bantla tamir edilmiştir.
Lot: 8 > Kitap
"Bay Adil Öner´e bugünun hatırası." ithafıyla, 27 Ağustos 1959 tarihinde imzalanmıştır. Kapak kompozisyonu: Ayhan Erer *Formaları açılmamıştır.
Lot: 9 > Kitap
"Pek Muhterem Sedat Beyefendiye sevgilerimle." ithafıyla, 1 Ağustos 1952 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 10 > Kitap
"Meral Sayın için ilgisine teşekkürlerimle." ithafıyla, 17 Mayıs 1973 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 11 > Kitap
"Tarık Ergün için dostlukla bir merhaba!" ithafıyla, 1982 yılında imzalanmıştır.
Lot: 12 > Kitap
Ülkü Tamer´in, Varlık dergisinde ilk sayıdan 1973 sonuna kadar yayımlanmış şiirlerden kendi beğenisine göre seçmelerini içeren antoloji... "Ali kardeşe - Sevgiyle." ithafıyla, 1974 yılında imzalanmıştır.
Lot: 13 > Kitap
"Sayın Yalçın Tezcan´a mutluluk dilekleriyle." ithafıyla, Nisan 1974 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 16 > Kitap
"Münir Tireli için dostça." ithafıyla, 5 Aralık 2004 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 17 > Kitap
"Özlem için..." ithafıyla, 1992 yılında imzalanmıştır.
Lot: 18 > Kitap
"Gökhan´a başarılar dileyerek..." ithafıyla, Kasım 1988 tarihinde imzalanmıştır. *İlk 20 sayfası forma halinde sırttan ayrılmıştır.
Lot: 19 > Kitap
"Sevgili İnci ile Ali´ye." ithafıyla, 11 Nisan 1981 tarihinde imzalanmıştır. Resimler: Turan Erol
Lot: 20 > Kitap
"Çevirilerimi seven Sayın Üstün´lere sevgiyle." ithafıyla, 1968 yılında imzalanmıştır. Kapak düzeni: Feridun Helvacıoğlu *Cildinde yıpranmalar mevcuttur.
Lot: 21 > Kitap
"Ergin´e severek okuması dileğiyle, umuduyla!" ithafıyla, Haziran 1986 tarihinde imzalanmıştır. Kapak: İsa Çelik
Lot: 22 > Kitap
"Hakikatli dost Meded Kerim´e, muhabbet ve en iyi temennilerimle." ithafıyla, 18 Mayıs 1960 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 23 > Kitap
"Orhan Barlas´a sevgim ve dostluğumla..." ithafıyla imzalanmış ve Yunus Emre´den bir alıntı yazılmıştır: "Benim bir karıncaya ulu nazarım vardır." *Arka kapağın sol üst köşesinde ufak bir kopuk mevcuttur.
Lot: 24 > Kitap
Kemal Tahir´in, Asya Tipi Üretim Tarzı fikrinden yola çıkarak Osmanlı Devleti´nin kuruluşunu ve aşiretten devlet haline gelişimini konu aldığı, Türk edebiyatında olduğu kadar, düşünce dünyasında da uzun süren tartışmalara yol açmış romanı... "Kardeşim Sayın Enver Orhon´a sevgilerimle." ithafıyla, 1968 yılında imzalanmıştır.
Lot: 25 > Kitap
"Yazdıklarından her gün istifade ettiğim Bay Cavit Coşkun´a." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 26 > Kitap
Zeki Velidi Togan´ın, Topkapı Saray Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi Yıldız Koleksiyonu ve diğer müze ve kütüphaneleri tarayarak ortaya koyduğu çalışması... "Sayın Hamit Batu Beye selamlarımla." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 27 > Kitap
1000 adet basılan eserin 657 numaralı nüshası... "Elgiz Pamir´e sevgilerle." ithafıyla, 27 Aralık 1986 tarihinde imzalanmıştır. Resimler: Burhan Uygur *Sırtında yıpranmalar mevcuttur.
Lot: 29 > Kitap

Mustafa Kemal Atatürk´ün inkılaplarıyla ilerleyen Yeni Türkiye´yi yerinde gözlemleyen İsviçreli antropolog Eugene Pittard´ın, ülkenin değişen çehresini mercek altına aldığı çalışması... Kitapta, pek çok harita ve çizelgenin yanı sıra birçoğu bizzat Pittard tarafından çekilen 24 fotoğraf yer almaktadır. Osman Turan kütüphanesinden çıkma ve Osman Turan'dan ıslak imzalı...


Lot: 30 > Kitap
"Şakir Sırmalı´ya dostça." ithafıyla, Temmuz 1954 tarihinde imzalanmıştır. *Formaları açılmamıştır.
Lot: 32 > Kitap
"Fata Morgana (Paris) ile Ada Yayınları (İstanbul) tarafından ortaklaşa yayımlanan bu kitabın Türkçesi 225 adet basılmış, bunlardan Arches kâğıdına basılı olan 25 adedine sanatçının imzalı bir gravürü eklenerek 1´den 25´e, diğerleri ise 26´dan 225´e numaralanmıştır." Nüsha: 147
Lot: 37 > Kitap
Yeşil karton cildi kapak sayfasının dışına sonradan yapılmıştır.
Lot: 39 > Kitap
*Cildinin sırtı sonradan yapılmış, kapakları dönem kapağıdır.
Lot: 40 > Kitap
Eserin ilk metni Osmanzâde Ahmed Tâib (ö. 1136/1724) tarafından yazılmış olup esere çok sayıda zeyl yazılmıştır. İlk defa 1271´de basılmıştır.
Lot: 43 > Kitap
Serâb-ı Ömrüm, Feylesof lakaplı Rıza Tevfik´in ilk defa 1934 yılında Lefkoşa´da eski harflerle basılan ve en güzel şiirlerini bir araya getirdiği eseridir. Basılması harf devriminden sonra olmasına rağmen eski harflerin kullanılmış olması nazar-ı dikkatten kaçmamaıktadır. Kitapta; Koşmalar, Divanlar, Nefesler, Türkçe Şiirler başlıkları altında, bir kısmı aruz vezniyle bir kısmı hece vezniyle olmak üzere toplam 73 şiir yer almaktadır.
Lot: 47 > Kitap
Kara Mustafa Paşa, II. Viyana Muhasarası, Bodin Felaketi, Köprülüzade Fazıl Mustafa Paşa, Salankamin Felaketi, Erkan-ı Devlet´in İhaneti, Zenta Felaketi, Karlofça Muahedesi...
Lot: 48 > Kitap
Tarhuncu Ahmet Paşa, Osmanlı´da ilk bütçe, Beşir Mustafa Paşa, Sakavetten Sadarete, Mühr-i Şerif uğrunda humbaracı başı Ahmed Paşa, Menfaat ve Din...
Lot: 51 > Kitap
"Muallim-i şehîr, Tabib Miralay Hüseyin Remiz Bey merhumun metrukat-ı kalemiyesinden"
Lot: 52 > Kitap
"Raif Necdet Beyefendi´ye imza 1 Nisan 327" *Formaları birbirinden ve cildinden ayrık, haliyle.
Filtreler
Toplam : 65 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede