Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 29.03.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 52 Ürün
Lot: 1 > Kitap
Orijinal kapağın korunduğu bez sırtlı, deri şahıs cildinde.
Lot: 2 > Kitap
Orhan Veli´nin, sağlığında yayımlanmış son eserlerinden biri olan bu küçük kitapta, Nasrettin Hoca`nın 70 adet hikâyesi yer alıyor. Çok erken yitirdiğimiz, usta bir genç şairin kaleminden, hiç de yabancısı olmadığı bir halk kahramanının hikâyeleri…
Lot: 4 > Kitap
Formaları açılmamış. *Metin bölümü ciltten ayrılmıştır.
Lot: 6 > Kitap
"Dostum ve millî dâva yolunda anlayış ve davranışını sevdiğim Dr. Süleyman Çiloğlu benden bu eserin takdim yazısını istedi. Uzun boylu konuşmaya ve bin dereden su getirmeye ne hacet!.. O, bu memlekette, Allahsızlık, milliyetsizlik, ailesizlik, tarihsizlik, ahlâkî temelsizlik ve ruhî istinadsızlık ocağını kurmak isteyen ve Türkün sade dünya hayatına değil, ebediyyet hayatına da kasd yolunda yürüyen hıyanet üstü hıyanet örnekleriyle mücadele hâlindedir ve bu kitapçık o mücadeleden birkaç basit sahneyi çerçevelemektedir. Allah, onu ve benzerlerini başarıya ulaştırsın." - N. F. Kısakürek
Lot: 7 > Kitap
Kapak düzeni, resim: Orhan Peker
Lot: 8 > Kitap
Kapak düzeni: Said Maden
Lot: 10 > Kitap
*Orijinal kapağı korunmadan ciltlenmiştir.
Lot: 12 > Kitap
1990 yılının Aralık ayında 500 adet basılmıştır. "Bu dosya Nazım Hikmet Vakfı´nın kuruluşuna katkıda bulunmak amacı ile 3-19 Aralık 1990 tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Salonlarında 77 sanatçının katılımlarıyla gerçekleşen Resim ve Heykel Sergisi anısına basılmıştır."
Lot: 15 > Kitap
"Kıymetli meslekdaşım Bayan Muhaddere Özerdim´e derin saygılarımla." ithafıyla imzalıdır. *Künye sayfası matbaa hatası sonucu ters basılmıştır.
Lot: 16 > Kitap
"Alen Günbilir - Gülücük dolu bir yaşam dileğiyle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 21 > Kitap
Arka kapağı ayrık, formaları kısmen ayrık haliyle.
Lot: 23 > Kitap
"Şehid-i hürriyet Mithat Paşa merhumun Rusya ile icra ettiğimiz 1293 harbini müteakip Londra´da iken bir İngiliz gazetesiyle neşr ettikleri makale-i mühimmenin tercümesidir."
Lot: 32 > Kitap
Gözübüyükzade´nin ilm-i vaz´ gibi ileri ilimlere dair kısa makalelerinden oluşmaktadır. Fihrist görseli verilmiştir. Başında “Besmele”, “Hamdele” ve “Tasliye” risâleleri olmak üzere otuz kadar risâleden oluşmaktadır.
Lot: 35 > Kitap
1.Miratü´l Mekke, 1-4. cüzler bir ciltte 552 sayfa. Miratü´l Mekke kısmının tamamı 7 cüz olup son 3 cüz bu takımda mevcut değil. 2.Miratü´l Medine, 1-8. cüzler iki cilt halinde tam, 1343 sayfa. 3.Miratü´l Haremeyn, tek cilt tam, 416 sayfa. *Kitaptaki renkli baskı planşların çoğu eksiktir. Ciltlerin sırtının en alt kısmında "Cildhane-i Hasan Adil" ibaresi mevcuttur. Eser, tuğralı tezyinatlı hususi ciltler içindedir.
Lot: 39 > Kitap
1928 senesinde Harf Devrimi kapsamında Dil Encümeni tarafından kelimelerin eski ve yeni harflerle nasıl yazıldığını göstermek üzere hazırlanmıştır. Eser, döneminde fasiküller halinde yayınlanmış olup sonradan toplu halde basılmış tam halidir.
Lot: 41 > Kitap
EDEBİYAT-I UMUMİYE MECMUASI sayılarına ek olarak, RESİMLİ HİKAYE MECMUASI´nın Teşrinievvel 1928 sayısı cildin en başına eklenmiş. Toplamda yaklaşık 350 sayfa.
Lot: 44 > Kitap
Fransız asıllı kimya mühendisi ve gezgin Paul Jeancard´ın, 1914 öncesinde gerçekleştirdiği kapsamlı Ege seyahatinin güncesi. 4 renkli gravür, 1 katlanır Anadolu haritası ve metin içi çok sayıda illüstrasyon eşliğinde... Deri sırtı panelli, gofre süslemeli ve altın yaldız başlıklı; iç ve dış kapakları ebru süslemeli koleksiyoner cildinde.
Lot: 45 > Kitap
Pierre Loti´nin, bahriye subayı olarak vazifeli bulunduğu Selanik ve İstanbul´da "Aziyade" (Âzâde) isimli genç bir Çerkez kızıyla yaşadığı bir gönül macerasını romanlaştırdığı yarı-otobiyografik eseri...
Lot: 47 > Kitap
Deri sırtı altın yaldız başlıklı, kapakları bez dönem cildinde.
Lot: 48 > Kitap
Sırtı altın yaldız başlıklı, tümüyle deri dönem cildinde.
Lot: 49 > Kitap
Deri sırtı altın yaldız dekorlu, iç ve dış kapakları ebru süslemeli dönem cildinde.
Lot: 50 > Kitap
Napolyon´un, kuşe kâğıda basılmış 53 portresi eşliğinde... Ön kapağı altın yaldız çerçeveli ve dekorlu; renkli Napolyon portreli; sırtı dekorlu ve altın yaldız başlıklı tümüyle deri dönem cildinde.
Lot: 51 > Kitap
Sırtı ve ön kapağı altın yaldız başlıklı, tümüyle bez dönem cildinde.
Lot: 52 > Kitap
Birinci Dünya Savaşı döneminde kocalarını savaşa gönderen kadınlar temalı 30 görsel ihtiva eden nadir bir albüm... Ön kapağı renkli görselli ve altın yaldız başlıklı, tümüyle bez dönem cildinde.
Lot: 53 > Kitap
Toplum ve kitle psikolojisinin öncü isimlerinden biri olan Gustave Le Bon´dan kapsamlı bir Hindistan incelemesi... 7 renkli taş baskı levha, 2 planş ve 350 gravür/illüstrasyon eşliğinde... Deri sırtı altın yaldız dekorlu, iç ve dış kapakları ebru süslemeli deri dönem cildinde.
Lot: 54 > Kitap
Charles Vernier imzalı 43 taş baskı gravür ve diyalog eşliğinde Kırım Harb... Sırtı altın yaldız dekorlu, iç ve dış kapakları ebrulu, tümüyle deri yeni koleksiyoner cildinde. *Künye sayfası eksiktir.
Filtreler
Toplam : 52 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede