Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 22.03.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 91 Ürün
Lot: 1 > Kitap
Oğuz Atay´ın, Tutunamayanlar´dan sonraki ikinci romanının ilk baskısı... Kapak düzeni: Sevin Seydi
Lot: 2 > Kitap
Kapak kompozisyonu: Tamer Gürpınar
Lot: 4 > Kitap
Resimler: Sabiha Bozcalı *Formaları açılmamıştır.
Lot: 6 > Kitap
Yakup Kadri´nin, yakın dostu Ahmet Haşim´in ölümü sonrası yazıp büyük şairin hususiyetleri ile şiir tarzını mercek altına aldığı eserin başında, toplanan para ile şaire bir mezartaşı yapılacağından ötürü 100 kuruş gibi yüksek bir fiyatla piyasaya sürüldüğüne dair bir not mevcuttur.
Lot: 10 > Kitap
Harita ekleri eksiksizdir. *Bazı satırların altı çizilmiş, üzerleri fosforlu kalemle boyanmış, köşelerine kısa notlar ve işaretlemeler düşülmüştür. Kitap içerisinde el yazısıyla kaleme alınmış 2 sayfalık notlar da mevcuttur.
Lot: 11 > Kitap
Avni Arbaş´ın, 1961´de Paris´e gelen Nâzım Hikmet´in karakalem portrelerini çalıştığı resim defterinin tıpkı basımı... 2013 yılında 1000 adet basılan eserin 978 numaralı nüshası. Kutu içeriği: Nâzım´ın 10 karakalem portresini içeren resim defterinin tıpkı basımı, Nâzım´ın yine Avni Arbaş tarafından çizilmiş, defterden bağımsız üç adet karakalem portresinin tıpkı basımları ve tanıtım broşürü...
Lot: 15 > Kitap
*Sırt ile metin arasında ayrılmalar mevcuttur.
Lot: 16 > Kitap
Kapak: Sacit Volga *Şömizin sırt bölümünde yıpranmalar ve yırtılmalar mevcuttur.
Lot: 17 > Kitap
*Formaları açılmamıştır.
Lot: 18 > Kitap
12 Mart 2001 tarihinde Dağlarca tarafından keleme alınan kısa ithaf okunamamıştır.
Lot: 19 > Kitap
"Sayın Samim As için." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 20 > Kitap
"Sayın Arslan Korklut´a saygılarımla..." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 22 > Kitap
"Sayın Mahir Şellaki´ye." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 24 > Kitap
"Dostum Toscuk? beye mutlu yarınlar dileği ile..." ithafıyla imzalıdır. Kapak: Zafer Gençaydın
Lot: 25 > Kitap
"Tezcan´lara saygıyla." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 26 > Kitap
"Nihat Dağlı için dostlukla." ithafıyla imzalıdır. *Bazı satırların altı çizilmiştir. Sırtın en üstü ve ön kapağın sağ üst köşesi sağlamlaştırmak amacıyla bantlanmıştır.
Lot: 27 > Kitap
*Cildi sırttan başlayarak ön kapakla birlikte metin bölümünden ayrılmıştır.
Lot: 29 > Defter
Kapaktaki yazılar: "Bazı Gazeteler Mündericatı Nadide eş´ârı havidir Zürriyet için ilaç tarifesi de bu risalede muharrerdir."
Lot: 30 > Defter
Şiirleri alıntılanan şairlerden bir kısmı: Faruk Nafiz, Rıza Tevfik, Nazım Hikmet, Arif Nihat, Ahmet Haşim, Ömer Bedrettin, Orhan Seyfi, Nedim, Fuzuli, Baki... Alâeddin Matbaası´nda basılan defterin arka yüzünde "Reisi Cümhur Gazi Mustafa Kemal hazretlerinin Türk gençliğine hitabı" yazılıdır. *Metin kısmı ciltten ayrılmıştır.
Lot: 31 > Dergi
Lot içerisinde Yaprak´ın 1 Ocak 1949 - 15 Haziran 1950 tarihleri arasında yayınlanan ilk 28 sayısı ile Orhan Veli´nin vefatı sonrası arkadaşları tarafından yayınlanan 1 Şubat 1951 tarihli "Son Yaprak" adlı son sayısı mevcuttur.
Lot: 45 > Kitap
Almanların telif ettiği eserlerden aıntılarla hazırlanmıştır.
Lot: 53 > Kitap
İçindeki bazı kanunlar: Asar-ı Atika Nizamnamesi, Meşihat-i İslamiye´den Bilumum Naib ve Mütfülerle Kaffe-i Bilad-ı Ulema ve Meşayıh-ı Kirama Hitaben Tastir ve İrsal Kılınan Beyanname, Müsakkafat Vergisi Kanunu, Bekaya ve İfrat-ı Mezcure Kanunu, Sanayi-i Nefise Mektebi Talimatname ve Ders Programları, Meclis-i Mebusan 1. devre 3. sene 45-46. ve 56. içtima metinleri, vs.
Filtreler
Toplam : 91 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede