Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 15.03.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 99 Ürün
Lot: 1 > Kitap
İç desenleri Abidin Dino tarafından çizilmiştir.
Lot: 5 > Kitap

Şair Fazıl Ahmet (Aykaç) Bey'in bu hacimce küçük eseri, Harf Devrimi sonrasında basılan ilk edebi eser olarak kayıtlara geçmiştir.

Lot: 13 > Kitap
Kapak üzerinde yer alan desen, orijinal el boyamadır ve Ferit Edgü tarafından kitabı armağan ettiği Selma Gündüz'e özel olarak çizilmiştir. 550 adet numaralı baskıdan 79 numaralı nüsha.
Lot: 17 > Kitap
Edebi yazışma sanatının örnek metinleri. Elyazma nüshadan şapograf baskı yoluyla çoğaltılmış.
Lot: 18 > Kitap
Recaizade Mahmud Ekrem, Tevfik Fikret, Faik Ali gibi meşhur şairlerin şiirlerinden alıntılar...
Lot: 19 > Dergi
Nilüfer, 1886 1891 tarihleri arasında Bursa’da yayınlanan edebiyat ve sanat dergisidir. Dergiyi çıkartan isim, Feraizcizade Mehmet Şakir’dir. Memleketin farklı bölgelerinden çok sayıda şiir ve takdir ifade eden mektup gönderilen derginin sadece Bursalılar tarafından değil Osmanlı Devleti’nin sınırları içindeki diğer vilayetlerde de edebiyat meraklıları tarafından ilgiyle takip edildiği anlaşılmaktadır. Derginin geniş bir yazı kadrosu vardır. Edebiyat meraklılarının gönderdikleri şiirlerin yanı sıra derginin sahibi Feraizcizade Mehmet Şakir, Recep Vahyî, Ağlarcazade Mustafa Hakkı, Hersekli Arif Hikmet gibi isimlerin eserleri yayınlanır.
Lot: 21 > Kitap
"1307-1308 sene-i kameriyesine mütesadif 1328-1329 sene-i şemsiyeleriçün Takvim-i Ebuzziya"
Lot: 27 > Kitap
Cildinin sırt kısmının kondisyonu çok iyi değildir.
Lot: 36 > Kitap
Dördüncü kitap: Reşat Nuri, Selami İzzet, Kanol Mendes, Cımbız, Ahu Baba´ya ait birer hikaye mevcuttur.
Lot: 37 > Kitap
İkinci kitap: Selami İzzet, Oktav Mirbo, Cımbız´a ait birer hikaye mevcuttur.
Lot: 41 > Kitap
Sultan II. Abdülhamid´in emriyle bastırılan, Osmanlı Devleti´nin Asya ve Avrupa Devletleri´yle muhtelif zaman ve konularda imzaladığı çok sayıda anlaşmayı derleyen mecmuadır.
Lot: 42 > Kitap
Agop Dilaçar´ın şahsi mührü ilk sayfada mevcuttur.
Lot: 44 > Kitap
"Tesis-i Devlet-i Aliyye´den cennetmekan Sultan Abdülmecid Han´ın evahir saltanatına kadar güzeran eden zamana aittir." Birinci cildin ön kapağı ayrık haliyle.
Lot: 48 > Fotoğraf
Arka yüzü "Foto Özgül - Galatasaray, Beyoğlu" kaşelidir.
Lot: 49 > Fotoğraf
"Ayhan Damacı Hanım Efendi´ye, Büyük Üstad´la geçen günlerimizin hatırası olan bu fotoğrafı hafızı hatırat olan kalbinize emanet eder, saygılarımı tekrar ederim efendim." ithafıyla, 27 Şubat 1959 tarihinde Asım Sönmez tarafından imzalanmıştır.
Filtreler
Toplam : 99 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede