Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 08.03.2024 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 80 Ürün
Lot: 8 > Kitap
İlk kısmın son altı yaprağı muntazam bir şekilde elle tamamlanmıştır.
Lot: 14 > Kitap
"On iki kıta resmi havi manzum, mensur ciddi ve mizahi"
Lot: 17 > Kitap
"Bir lugatçe ile Nedim-i Kadim´in divançesini havidir"
Lot: 20 > Kitap
"Hanım ablama." ithafıyla imzalıdır. *Cildinden ayrık haliyle.
Lot: 22 > Kitap
Ön kapağı kısmen ayrık haliyle.
Lot: 23 > Kitap
"Mekatib-i idadiye, sultaniye ve daru´l-muallimin sınıflarına mahsus olmak üzere tertip dilmiştir."
Lot: 29 > Kitap
Muherabat-ı Bahriye-i Osmaniye adlı eser içinde, Osmanlı Devleti tarihinde gerçekleşen deniz savaşları konu alınmıştır. Eserde, savaşların resmedildiği yedi adet planş mevcuttur.
Lot: 33 > Kitap
Darülfünun Tıp Fakültesi hocalarından Doktor Hamza Vahid ve Doktor Nureddin Ali tarafından baş ve boyun anatomisi üzerine kaleme alınmış eserdir. Eser içinde, bol sayıda baş, beyin ve boyun anatomisine dair görsel yer almaktadır.
Lot: 34 > Kitap
Mehmed Reşad´ın yaveri Kaymakam Ömer Lütfi Efendi tarafından kaleme alınmış Almanca´dan Türkçe´ye sözlüktür. Sözlükte İnşaat Mühendisi Mehmed Cemil İz´in exlibrisi yer almaktadır. *Sırtı ciltten kısmen ayrılmıştır.
Lot: 36 > Kitap
"Edip Yüksel için" ithafıyla 11 Temmuz 1959 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 37 > Kitap
"Sayın Bedii Faik´e saygılarımla" ithafıyla 19 Eylül 1960 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 39 > Kitap
Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği´ne atanmış, onun çok yakınında bulunan isimlerden Hasan Rıza Soyak´a, "Sayın Hasan Rıza Soyak Beyefendi´ye ellerinden öperek" ithafıyla, Çankaya Köşkü ve Gazi Çiftliği´nin bahçe mimarı Mevlüt Baysal tarafından 3 Ekim 1958 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 40 > Kitap
"Şiirsever, değerli meslektaşımız Müeyyet Kutbay´a teşekkürlerimle" ithafıyla 3 Ocak 1969 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 42 > Kitap

"Sevgili Mahmut Atıf Bey'e, meveddetle, Ruşen Eşref, 5/12/1928"

Lot: 43 > Kitap
"Değerli Hikâyeci Orhan Duru´ya sevgiyle" ithafıyla 21 Şubat 1963 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 44 > Kitap

Şirince'de doğan ve Büyük Mübadele sonrasında Yunanistan'a göç eden bir ailenin kızı olan Dido Sotiriyu'nun, 1962 yılında "Matomena Homata (Kanlı Toprak)" adıyla Yunanistan'da yayımlanan ve Türkçe çevirisi Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü kazanan romanı... 

"Anayurduma selam söyle benden Kör Memed'in damadı! Benden Selam söyle Anadolu'ya... Toprağını kanla suladık diye bize garezlenmesin... Ve kardeşi kardeşe kırdıran cellatların Allah bin belasını versin!"

Lot: 46 > Kitap
Kitap içinde, Ali Saraçoğlu´nun "Arzı´nan Kember (Arzu ile Kamber)", "Üst Vangölü Bölgesinde 2-3 Kardeş Masalları" ve Saim Saka Oğlu´nun "Eksik Bibliyograflar Üzerine" adlı makaleler; Ahmet Caferoğlu´dan Hikmet Turan Dağlıoğlu´na "Kardeşim Dağlıoğlu´na sevgilerimle" ithafıyla imzaladığı "Anadolu Dialektolojisi Üzerine Malzeme II" adlı kitap ve Süreyya Şehidoğlu´nun "Erzurum Manileri" adlı kitabı yer almaktadır. *İlk bölümde yer alan makaleler fotokopidir.
Lot: 50 > Kitap

Necati Cumalı'dan kadın - erkek ilişkileri üzerine hikâyeler...

Filtreler
Toplam : 80 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede