Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 05.05.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 79 Ürün
Lot: 3 > Kitap
İthaf, "Değerli Nazım Hikmet Dikbaş´a candan gönülden sevgilerle... Antalya, 29.7.95, F. Baykurt" şeklindedir.
Lot: 8 > Kitap
İthaf, "Tarık Dursun K.´dan Atalay Çörüş´e..." şeklindedir.
Lot: 10 > Kitap
İthaf, "Mahmuda en iyi arkadaşlıkla. Yaşar Kemal, 18.5.1988" şeklindedir.
Lot: 14 > Kitap
İthaf, "Çok sevgili kardeşlerim İnci ile Bülende. Ö. K. Nalbandoğlu" şeklindedir. Bazı sayfaları sırttan ayrılmıştır.
Lot: 16 > Kitap
İthaf, "Didem Koçak´a ve Emre Demir´e en iyi dileklerimle. Ülkü, 2015" şeklindedir.
Lot: 18 > Kitap
İthaf, "Nevhiz Kurgan kardeşimize yılların yakınlığı ile. B. Necatigil, 24.12.1960" şeklindedir.
Lot: 24 > Kitap
İthaf, "Derin hürmetlerimle. A. Caferoğlu, 17.V.41" şeklindedir. Künye sayfasında ithafa ve künye bilgilerine etki etmeyen büyük bir kopuk mevcuttur.
Lot: 25 > Kitap
İkinci Dünya Savaşı sonrası Kars, Ardahan, Artvin, Olti, Tortum, İspir, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun´a kadar bütün Lâzistan toprakları üzerinde hak talep eden Gürcistan´a bir cevap ve uyarı...
Lot: 29 > Kitap
İthaf, "Muhterem Mehmed Ali Ayni Bey Efendiye hürmetlerimle. 13-VI-942, Dr. Memduh Say" şeklindedir... Sayfaları açılmamış.
Lot: 31 > Kitap
İthaf, "Çok muhterem dostum Bay Mahmud Nedim Zabcıya. 12.IX.1939, Pertev Demirhan" şeklindedir. "Önsöz: Oğlum, bütün hayatımda şerefimi, namusumu bozmadım. Fakirim; servet sahibi değilim. Sözler uçar, yazılar kalır. Onun için yazılı olarak bıraktığım bu Öğütler şeref ve namusumla beraber benden sana kalacak yegâne mirastır."
Lot: 34 > Dergi
İzmir'de çıkarılan derginin yazarları arasında Hasan Oraltay, Necdet Sançar, Hayrani Ilgar gibi Türkçü isimler yer alıyor. Cildin ilk sayfasına Hasan Oraltay´ın ıslak imzasını havi daktilo bir metin iliştirilmiş: "Muhterem Münir Beğ, Bir çok mahrumiyetlerle, arasıra gecikmelerle çıkmakta olan Savaş Dergisine gösterdiğiniz alakadan dolayı teşekkür ederiz. Derginin gazete olarak çıkan sayılarının 1. ve 3. sayılarından elimizde mevcut kalmamıştır. Tanrı Türkü Korusun, H. Oraltay"
Lot: 35 > Dergi

Türkçülerin 1944 yılında yargılanıp hüküm giymelerinin ardından çıkarılan ilk dergilerden biri olan Ergenekon'un yazarları arasında; Nihal Atsız, Nurullah Barıman, İsmet Rasin Tümtürk, Fethi Tevetoğlu, M. Zeki Souoğlu gibi isimler yer alıyor.

Lot: 49 > Kitap
Ernest Mamboury, Türkiye hakkında çeşitli eserler yazan İsviçreli ilim adamı, ressamdır. Eserde şehrin coğrafyası, Bizans ve Türk devirlerindeki tarihçesi, sanatı ve etnografyası gibi turistleri ilgilendiren yönlerinden başka eski eserleri düzenli bir sırayla tarihleri ve sanat özellikleriyle kısa biçimde tanıtılmış, ayrıca her eserin resminin veya planının verilmesine özen gösterilmiştir.
Filtreler
Toplam : 79 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede