Anasayfa /
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE, 07.07.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 43 Ürün
Lot: 1 > Fotokart
Şiirleri, Türk edebiyatında milliyetçilik hareketinin başlangıcı kabul edilen Mehmet Emin Yurdakul, Cumhuriyetten sonraki yıllarda ortaya çıkan memleketçi edebiyatın oluşmasına da ön ayak olmuştur. Şiiri, içinde yetiştiği halkın dertlerini dile getirip bunlara çare bulmak için bir araç olarak benimseyen şairin, milli duyguları herkesin anlayabileceği bir dille ifade ettiği şiirleri devrin edebiyat çevrelerinde büyük ilgi görmüştür.
Lot: 2 > Fotokart
Sosyolog, şair ve yazar Ziya Gökalp, düşünceleriyle hem İttihat ve Terakki hem de Cumhuriyet döneminde çok etkili olmuş bir aydındır. Özellikle Türkçülük düşüncesi ve milliyetçili anlayışı, daha sonra Cumhuriyet´in kurucu kadrosu olacak olan, dönemin bütün aydınlarını ve edebiyatçılarını etkilemiştir.
Lot: 3 > Fotokart
Lot: 4 > Fotokart
Servet-i Fünûn topluluğunun lideri olarak Türk edebiyatının Batılı anlayışa yönelmesinde çok önemli bir rolü olan Tevfik Fikret (1867 – 1915), şiirleriyle olduğu kadar, dinler ve milliyetler üstü idealist fikirleriyle de Mustafa Kemal başta olmak üzere, dönemin pek çok aydınını etkilemiştir.
Lot: 6 > Fotoğraf
Beş Hececi şairlerden, Akbaba dergisinin kurucusu Yusuf Ziya Ortaç’ın bir belgeden çıkarılmış, vesikalık fotoğrafı… *Fotoğraf yüzeyinde zımba telinin bıraktığı pas mevcuttur.
Lot: 7 > Efemera
Özellikle dinler tarihi ve felsefe tarihi üzerine çalışmalarıyla tanınan, eğitimci-yazar Cemil Sena Ongun´un "Emekli Lise Öğretmeni" sıfatıyla sahip olduğu, Türkçe-Fransızca-İngilizce "Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti Hususî Pasaport"u... *Fotoğraf yerinden sökülmüştür.
Lot: 10 > Kitap
"Fatma Oran´a sevgilerle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 11 > Kitap
"Sayın Rabia Karadeniz´e sevgilerimle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 12 > Kitap
""Rüyam Levent´e sevgiyle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 13 > Kitap
"Sevgili hocam, Salim Rıza Kırkpınar´a bizi yetiştirdiği günlerin anısıyla." ithafıyla imzalıdır. Kapak, iç çizim: Günseli Özler
Lot: 14 > Kitap
Sayın Gaye Meltem Gülkan için en iyi dileklerle... ´Ağzını kanla yıkayan çocuk / Usanır ölmeyi aynı silahtan´" ithafıyla imzalıdır.
Lot: 15 > Kitap
"Sayın Aydın İzci´ye." ithafıyla imzalıdır. *Formaları açılmamış.
Lot: 16 > Kitap
Servet-i Fünûn şairleri içinde hem II. Abdülhamid´in hem de İttihatçıların gadrine uğrayan Hüseyin Siret, ömrünün yirmi yıla yakın bir zamanını sürgünde geçirdi, gıyabında idam cezası verildi. "Kıvılcımlı Kül" şairin yaşlılığında yayımladığı, hem hece hem de aruzla yazdığı şiirlerinden oluşuyor. "Kudret-i temyiz ve servet-i irfanıyla mümtaz muhibbi kadimim Reşit Beyefendiye. Köhne bir şairin takdim-i uhuvvet ve hürmetidir." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 17 > Kitap
Yazmaya oldukça geç başlayan ve ilk kitabını 50 yaşından sonra yayımlayan Abdülhak Şinasi Hisar´ın diğer kitapları gibi, bu kitabının da başrolünde eski İstanbul var. Yazarın, İstanbul´un birçok bölgesinin yanı sıra kendi hayatından da detaylar verdiği kitap, uzunca yıllar Osmanlı Bankası'nda çalışmış ve Osmanlı Bankası yöneticilerinden olan Philippe Garelli'ye Fransızca ithaflanmıştır... Deri sırtlı yeni bez cildinde.
Lot: 18 > Kitap
"En ince, en lirik Türk kadını Şükûfe Nihal Hanımefendiye." ithafıyla, Beş Hececilerin romantik şairi Orhan Seyfi Orhon´dan, Türkiye´de Darülfünundan mezun olan ilk kadın ünvanına sahip olan aktivist ve yazar Şükûfe Nihal´e imzalıdır.
Lot: 19 > Kitap
"Edip Cansever´e, sevgiler." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 20 > Kitap
İkinci Yeni şairlerinden farklı olarak şiirden başka hemen hiçbir şeyle ilgilenmeyen ve başka türde hiçbir kitap yayımlamayan Edip Cansever´in, yayımlanan 8. şiir kitabı...
Lot: 22 > Kitap
"Kaynardağlar´a sevgilerimle." ithafıyla felsefeci, yazar ve sahaf Arslan Kaynardağ ve ailesine imzalıdır.
Lot: 23 > Kitap
"Sayın A(r)slan Kaynardağ Bey´e en iyi dileklerimle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 25 > Kitap

Polisiye edebiyatın eşsiz kalemlerinden biri olan Agatha Christie, Dedektif Hercule Poirot karakteriyle adını altın harflerle yazdırmıştır. Onun ünlü eseri olan "Five Little Pigs" yani "Beş Küçük Domuz" adlı kitap, bu türün en önemli örneklerinden biridir. Fakat ilginç bir detay, bu kitabın iki farklı ilk baskısının bulunmasıdır. Birincisi 1942 yılında Dodd, Mead and Company tarafından Amerika'da basılan versiyondur. İkincisi ise aynı yıl İngiltere'de William Collins & Sons tarafından basılan versiyondur. İki farklı yayınevi, kitabın adını da değiştirerek kendi toplumlarına uygun hale getirmiştir. Amerikan baskısı "Murder in Retrospect" yani "Geçmişte Cinayet" adını taşırken, İngiliz baskısı "Five Little Pigs" yani "Beş Küçük Domuz" olarak adlandırılmıştır.

Lot: 26 > Kitap
Amerikalı yazar Leon Uris´in, ilk baskısı 1976 yılında yapılan ve çok satanlar listelerinde tulum çıkaran meşhur romanı Trinity´nin, birinci sınıf deri ciltli kitaplarda uzmanlaşmış bir yayınevi tarafından 1999 yılında yayımlanan koleksiyoner baskısı. Yazar Leon Uris´in ıslak imzası ve yayınevi sertifikalarıyla birlikte...
Lot: 27 > Kitap
İkinci Dünya Savaşı´ndan sonra anayurtlarına dönmeyi reddeden ve 1946 yılında kurulan komünist Polona hükûmeti tarafından vatandaşlıktan çıkarılarak sürgün hayatına mahkum edilen ve ömrünün sonuna kadar İngiltere'de yaşamış olan antikomunist Polonyalı sürgünlerin en tanınmış isimlerinden biri Teğmen Wladyslaw Anders´in imzasıyla "Sürgündeki Bir Ordu"nun hikâyesi...
Lot: 28 > Kitap
Ağustos 1871 ilâ Mayıs 1873 tarihleri arasında Fransa Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Adolphe Thiers´in kaleminden Fransız Devrim Tarihi...
Lot: 30 > Kitap
Fransız coğrafyacı Elisee Reclus´un 20 yıllık çalışmasının meyvesi olan "Yeni Evrensel Coğrafya" serisinin Türkiye başta olmak üzere Asya ülkelerini, coğrafyalarını ve insanlarını okurlarla buluşturan 9. kitabı. Kitap içerisinde 5 renkli harita, 155 metin içi harita ve manzara-tip görselli 85 adet gravür yer almaktadır... İç ve dış kapakları ebrulu, sırtı altın yaldız süslemeli görkemli cildinde. İçerisinde "Vicomte de Bouil" adına bir ekslibris bulunmaktadır.
Lot: 31 > Kitap
Arka kapağın iç yüzünde "İtalyan Kitapevi (Libreria Italiana) - Umberto Baldini" etiketi bulunmaktadır.
Lot: 32 > Kitap
Görkemli ordularıyla tarih sahnesine çıkarak dönemin Roma, İran ve Çin gibi büyük devletlerini titreten ve tarihin seyrini değiştiren üç bozkır imparatorunun; Atilla´nın, Cengiz Han´ın ve Timurlenk´in hanlıklarına ve eylemlerine dair emsalsiz bir kaynak eser...
Lot: 33 > Kitap
İsveç hizmetinde görev yapan Ermeni asıllı oryantalist ve diplomat Ignatius Mouradgea d´Ohsson´un, 22 sene bilgi ve belge toplayarak meydana getirdiği 7 ciltlik Osmanlı İmparatorluğu tarihi çalışmasının ilk cildi... Orijinal deri dönem cildinde.
Lot: 34 > Kitap
Fransız politikacı Bernard-Camille Collas tarafından kaleme alınan eser, Tanzimat sonrası Osmanlı İmparatorluğu´nun geniş bir panoramasını sunarken, geçmişi ele almayı da ihmal etmeyen nitelikli bir çalışmanın meyvesidir. *Formaları açılmamış.
Lot: 35 > Kitap
Bazı satırlarının altı tükenmez ve kurşun kalemle çizilmiştir. Üstten su görmüş haliyle.
Lot: 42 > Kitap

Türk-İslâm tarihinden seçilmiş hikâyeler yer almaktadır...

Filtreler
Toplam : 43 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede