Anasayfa /
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE, 23.06.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 47 Ürün
Lot: 3 > Kitap
Türkkaya Ataöv tarafından "Fikret´e" şeklinde imzalanan kitabın, ilk sayfalarda yer alan bir ipucu sebebiyle Fikret Otyam´a ithaf edildiğini düşünmekteyiz. 6. sayfada, "Nâzım Hikmet´e Merak" başlığı altında kaleme aldığı yazıda Ataöv, 1969´da bir Türk yazarlar heyetiyle birlikte Moskova´ya gittiğini belirtmiş; daha sonra biri tarafından bu satır işaretlenerek heyette yer alan isimler tükenmez kalemle not düşülmüştür: "Fikret Otyam, Nilüfer Yalçın, Seyfettin Turhan, Türkkaya Ataöv"
Lot: 5 > Kitap
Mareşal Fevzi Çakmak´ın hazırlık aşamasında bizzat çeşitli tashih ve ilavelerde bulunduğu kapsamlı biyografisinin askeri faaliyetlerini içeren birinci kitabı... 11 Şubat 1954 tarihinde yazarı Süleyman Külçe tarafından imzalanmıştır.
Lot: 6 > Kitap
Temmuz 1950´de başlayan Kore Savaşı´na Birleşmiş Milletler safında savaşmak üzere ilk katılan kuvvetlerden biri olan "Kore Birinci Türk Tugayı"na tuğgeneral rütbesiyle komutanlık eden Tahsin Yazıcı´nın Kore hatıraları... Eşi tarafından "Hörmetlerim" ithafıyla imzalanmıştır. *Formaları açılmamış.
Lot: 7 > Kitap
Şeyh Bedrettin´in düşüncelerine ve eylemlerine olan ilgisi -Nazım Hikmet etkisiyle- henüz ortaokul yıllarında başlayan İsmet Zeki Eyuboğlu´nun, zaman içinde bulduğu bütün kaynakları inceleyip derleyerek meydana getirdiği kapsamlı inceleme kitabı...
Lot: 8 > Kitap
Sezai Karakoç´un, daha önce yayımlanmış Körfez, Şahdamar ve Sesler isimli kitaplarında yer alan şiirlerini derlediği kitabı... "Kardeşim Rahim´e" ithafıyla imzalıdır.
Lot: 9 > Kitap
"Rahmi Öztürk´e sevgiyle" ithafıyla imzalıdır...
Lot: 10 > Kitap
Kitabı şair ve çevirmen A. Kadir´e (Abdülkadir Meriçboyu) ön iç kapağa kaleme aldığı ithafla armağan eden Fikret Ürgüp, normalde oldukça sade bir tasarıma sahip olan kitabın kapağını eklektik desenler, karalamalar ve boyamalarla oldukça sofistike bir hale getirmiştir.
Lot: 11 > Kitap
"Sayın Semaya Saygı - Sevgi - Sağlıklar..." ithafıyla imzalıdır... Kapak düzeni: Nilgün Bilgin
Lot: 12 > Kitap
"Efkârlı; fakat tepesiz Sevgi Sanlı´mıza candan sevgi ve saygılarla..." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 13 > Kitap
"Malik Yolaç Bey´e saygı ve sevgiyle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 14 > Kitap
"Sayın Hâmit Şairoğlu´na dostlukla." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 15 > Kitap
Şair ve öğretmen Nazan Güntürkün’ün, Ahmet Haşim’in şiiri üzerine bir incelemesi…"Sayın Rıza Apak Bey´e hürmetlerim ve mutlu yeni yıl dileklerimle." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 17 > Kitap
Onat Kutlar´ın sunuş yazısıyla... "En eski dostum, can kardeşim, meslektaşıma" ithafıyla imzalıdır...
Lot: 18 > Kitap
"Sevgili Talebem Orhan Erden´e" ithafıyla imzalıdır... *Ön kapağın sol köşesinde ufak bir kopuk mevcuttur. Sırtı yıpranmış.
Lot: 19 > Kitap
"...Turgut Başkaya´ya sevgiler ile" ithafıyla imzalıdır... *Bazı formaları açılmamış.
Lot: 22 > Dergi
"Lepanto deniz muharebesinin üçyüz altmışıncı yıl dönümü dolayısile ve resmî vesikalara göre yazılmıştır."
Lot: 23 > Dergi
Arka kapağında İhap Hulusi tarafından çizilen uçak, gemi ve tren görselli "Umumî Nakliyat T.A.Ş. (Antalya)" reklamı yer almaktadır.
Lot: 24 > Dergi

1 ilâ 21. sayılardan yalnızca 15. sayı eksiktir. 

Lot: 26 > Kitap
İkinci Meşrutiyet´ten Cumhuriyet dönemine uzanan kronolojik bir anlatımla Türkiye´nin imparatorluktan cumhuriyete, hilafetten demokrasiye geçişi... Döneminin orijinal bez cildinde.
Lot: 28 > Kitap
1911 ilâ 1915 yılları arasında Amiralliğin Birinci Lordu olarak görev yapan Winston Churchill´in, Birinci Dünya Savaşı´na dair kaleme aldığı altı ciltlik eserinin, savaş öncesi dünya ahvalini yazıya döktüğü ilk cildi...
Lot: 34 > Kitap
Goethe´den sonra Alman edebiyatının en meşhur ismi olan Friedrich Schiller´in tüm eserlerini toplayan 12 ciltlik serinin 7., 9. ve 11. ciltleri...
Lot: 35 >

FIGURES BYZANTINES (2 Cilt), Charles Diehl, 1925-27, Librairie Armand Colin, Paris, 342+353 sayfa, 13x19 cm... BYZANCE GRANDEUR ET DECADENCE, Charles Diehl, 1920, Ernest Flammarion, Paris, 343 sayfa, 12x18 cm... BYZANTIUM (An Introduction to East Roman Civilization), ed. Norman H. Baynes & H. St. L. B. Moss, 1949, Oxford University Press, London, 436 sayfa metin + 48 sayfa albüm, 15x22 cm...

Lot: 38 > Kitap
Dönemin ve olayların tanığı iki tarihçinin, Geoffroi de Villehardouin ile Henri de Valenciennes´in (Valencialı Henry), Konstinopolis´in Dördüncü Haçlı Seferi için yola çıkan Haçlılar tarafından istila ve talan edilmesini tüm detaylarıyla anlattıkları eserlerinin 1882 tarihli Fransızca baskısı... Ebru desenli ve altın yaldız süslemeli yeni cildinde.
Lot: 41 > Kitap
Rum harfleriyle Türkçe olarak yazılmıştır. Londra´da Osmanlı Maarif-i Umumiye Nezareti´nin ruhsatı ile basılmıştır.
Lot: 42 > Kitap
Kitap İçerisinde 4 adet eser bir arada verilimiştir. Halit Ziya Uşaklıgil´in "Nakil" adlı eseri içerisinde Fransızca´dan tercüme ettiği 9 adet hikaye mevcuttur. Recaizade Mahmut Ekrem´in "Şemsa" adlı eseri, Recaizade tarafından Fazlı Necib´e yadigar ithafı ile imzalıdır. * "Sakıp" romanının yazılı olduğu bölümun sayfaları ortadan yırtılmıştır.
Lot: 45 > Kitap
Orijinal yayınevi cildi içinde.
Lot: 46 > Kitap
Orijinal yayınevi cildi içinde.
Lot: 47 > Kitap
Son devir sosyologlarından, iktisatçı ve fikir adamı Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu, "halkiyat" ve "harsiyat" diye adlandırdığı Türk folklor araştırmalarına önemli katkılarda bulunmuştur. Yazarın bu eserine konu olan Bayburtlu Zihni ise daha çok hicviye ve koşmalarıyla dikkat çekmiş bir saz şairidir. *Cilt sırttan ayrılmıştır.
Lot: 49 > Kitap
Said-i Nursi ve cemaati aleyhinde Osmanlı devletinin son Şeyhülislamlarından Mustafa Sabri Efendi´nin kaleme aldığı 1960 darbesi sonrası yayımlanan yazıları içerir.
Filtreler
Toplam : 47 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede