Anasayfa /
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE, 16.06.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 42 Ürün
Lot: 1 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzüne, "Naciye´nin düğününde. Öndekiler: Soldan, Rahmi İder, Esat Onatkut, Hakkı Radop, Baha Göğenç. Arkadakiler: Emin Tan, Nurettin Yücesoy, Mesude Çağatay, Münir? Çamlıbel, Tahir Alangu." notu düşülmüştür.
Lot: 2 > Efemera
"Bir tanem Muazzez ablacığım" hitabıyla başlayan mektup, "Bizim Türkçe hocamız Faruk Nafiz (Çamlıbel), hepimizin birer Edebiyat-ı Cedide romanı okuyup, bir şeyler yazmamızı istiyor. Ben Eylül´ü aldım (...) Eylül Rauf Bey´in en meşhur romanı ama kendisinin en çok beğendiği, en çok sevdiği romanı Eylül müdür? (...) Muazzez Abla, size geldikçe Eylül´ü okurdunuz da Rauf Bey ağlardı..." ifadelerini içermektedir.
Lot: 10 > Kitap
"Sistemler, yeni iş dünyasına adapte edilmedikçe, kargaşalıklar muntazaman artacağa benzer..." (Önsözden). "Sayın Orhan Erden Bey Arkadaşıma" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 11 > Kitap
İlk kitap, "Mehmet Berkmen´e, Atatürk sağ iken tuttuğu yol Türkiye´yi kurtarmıştır. Şimdi O´nun ilkelerini kurtaracaktır. Sevgilerimle." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 12 > Kitap
Türkçede Latin harfleriyle basılmış ilk Don Kişot... Çocuklar için hazırlanan, görselli ve kısaltılmış edisyon... Sırtı yıpranmış, arka kapağı eksik...
Lot: 13 > Kitap
"Zeynep Ceren Özdemir´e aydınlık günler, sevgiler." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 16 > Kitap
"Sevgili Turgay Gönenç´e sevgi ve özlem." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 17 > Kitap
Salâh Birsel´in, Hacivat Günlüğü, Yaşlılık Günlüğü ve Aynalar Günlüğü´nü takip eden, 1989 yılında tuttuğu günlüğünün okurlarla buluşan meyvesi... "Turgay Gönenç´e çok, çok, pek çok sevgi" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 18 > Kitap
Şiir anlayışını, "Yaşadığımı şiirlerimde en yoğun yönleriyle, en kesin sandığım biçimlerde, en kısa olduğuna inandığım ölçülerle verdim, veriyorum, vereceğim." sözleri ile ifade eden Özdemir Asaf´ın, kendi kurduğu ve kendi tasarımıyla, yalnızca kendi kitaplarını yayımladığı yayınevinden çıkan dördüncü şiir kitabı... İmzalı. *Şömizin sırtı kopmuştur.
Lot: 19 > Kitap
Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı´nın önemli isimlerinden Peyami Safa´nın metafizik alanlara yöneldiği, en tanınmış romanlarından birinin birinci baskısı... *Şömiz sırtında yer yer kopukluklar mevcuttur.
Lot: 20 > Kitap
İran´da Fransız Elçiliği Tercümanı olarak görev yapan Fransız asıllı Polonya Yahudisi Albert Kazimirski´nin tercümesiyle, döneminin kelime ve anlam bakımından aslına en sadık Kur´ân-ı Kerîm tercümesi... Güncelliğini hâlâ koruyan tercüme Kazimirski´nin dipnotlarıyla zenginleştirilmiştir.
Lot: 21 > Kitap
İsveç Kilisesi´ne bağlı üyelerin yer aldığı komite tarafından mevcut ilahi kitabını geliştirmek amacıyla düzenlenen ve 1819 yılında kralın onayıyla birlikte yayımlanan ilahi kitabı... Döneminin yaldızlı ve kabartma süslemeli, haç motifli deri cildinde. Sayfa kenarları altın yaldızlı.
Lot: 22 > Kitap
İrlandalı astronom Sör Robert Stawell Ball´ın, evrenbilimin ilk teorilerinden biri olan Nebula hipotezinin ışığında Güneş Sistemi´nin oluşumunu okurlara yalın bir dille sunduğu çalışması... Kitabın ilk sayfasında "British Oriental Bazaar - Kilitch Ali-Pacha Street / Galata - Constantinople" damgası yer almaktadır. Yaldız süslemeli orijinal bez cildinde.
Lot: 23 > Kitap
10 adet illüstrasyon ve açıklayıcı notlar eşliğinde William Shakespeare´in oyunları ve şiirleri... Kitabın ilk sayfasında "Osgam Kulubu" damgası yer almaktadır. Ebru süslemeli (iç kapaklar dahil) orijinal deri cildinde. Sırtı ve sayfa kenarları altın yaldızlıdır.
Lot: 24 > Kitap
E. Bayard´ın 60 illüstrasyonu eşliğinde... Altın yaldız süslemeli orijinal bez cildinde. Sayfa kenarları altın yaldızlıdır.
Lot: 25 > Kitap
Fas Sultanı´nın davetiyle Fas´ı ziyaret eden Pierre Loti´nin buradaki gözlemlerini ve anılarını içeren seyahatnamesi... İlk sayfasında ve künyesinde "L´Amicale - Association des Anciens Eleves de l´Alliance Israélite Universelle (Evrensel Yahudi Birliği) - Constantinople" damgası yer almaktadır. İç ve dış kapakları ebrulu orijinal deri cildinde.
Lot: 26 > Kitap
İngiltere ve Türkiye tarihinde mühim bir rol oynayan İngiliz devlet adamı Lord Lloyd´un biyografisi... Orijinal bez cildinde.
Lot: 27 > Kitap
Freya Stark, Orta Doğu´daki seyahatleri hakkında birçok gezi kitabının yanı sıra farklı tarihlerde kaleme aldığı otobiyografi ve deneme çalışmalarıyla da tanınan İngiliz-İtalyan gezgin ve seyahat yazarıdır.
Lot: 28 > Kitap
Rus İmparatorluk Donanması Komutanı Wladimir Semenoff´un günlüğü ışığında, 1904-1905 yılları arasında gerçekleşen Rus-Japon Savaşı´nın en şiddetli anlarına sahne olan Port Arthur´daki kuşatmanın hikâyesi... Orijinal bez cildinde.
Lot: 29 > Kitap
Fransa-Doğu Komitesi´nin kurucusu ve genel delegesi Abdon-Boisson´un Sultan III. Selim´i ve reformlarını mercek altına aldığı çalışması. Türk Kurtuluş Savaşı´nda Türkiye´ye cephe alan kendi ülkesi Fransa´ya karşı Türkiye´yi destekleyen yazılar yazan Claude Farrere´in sonsözüyle...
Lot: 30 > Kitap
İçerisinde Trakya´nın antik dönemden itibaren, Roma, Bizans, ve Osmanlı dönemindeki târihi ve coğrafi serüven ilmî bir dille anlatılmıştır.
Lot: 31 > Kitap
19. yüzyılda ve 20. yüzyıl başlarında gezi yazıları için verimli bir saha olan Türkiye, Cihan Harbi ve Erken Cumhuriyet dönemlerinde kısıtlamalar ve endişeler sebebiyle yabancı ziyaretçilerin rotasından çıkmıştı. 1950´li yıllardan sonra perdenin büyük ölçüde kalkmasıyla yabancı ziyaretçiler yeniden dost canlısı Türkler arasında boy göstermeye başlamış ve seyahat kitapları birbiri ardına yayımlanmaya başlamıştı. Müzayedemizde sunduğumuz kitap, bu dönemde Toros Dağları´na ve çevresindeki ovalara gerçekleştirdiği seyahati tarihsel bir perspektifle yazılarına döken Lord Kinross´un meşhur eserlerinden biridir... Orijinal bez cildinde. Şömizinde yer yer yıpranmalar ve açılmalar mevcuttur.
Lot: 32 > Kitap
İlk olarak 1870´li yıllarda dilbilimci Maximilian Delphinus Berlitz tarafından uygulanmaya başlanan ve klasik anlayışın aksine salt konuşma odaklı dil öğretim yöntemini izleyen Berlitz Metodu ekseninde Fransızca...
Lot: 37 > Kitap
Türk dilinde kullanılan Arapça ve Farsça kelimelerle Türkçeye Batı dillerinden girmiş bazı kelimelere de yer veren lügat; kelimelerin seçilişi, anlamlandırma ve örnek cümleler bakımından döneminde ileri seviyede kabul edilmiştir. Kelimelerin, asıl dillerindeki anlamlarının değil, Türkçede kazandıkları manaların gösterildiği sözlükte müellifin kendi şiirlerinden veya başka şairlerden örnek çeşitli mısra ve beyitler de yer almaktadır. Sözlük "fetva" kelimesine kadar Muallim Naci tarafından hazırlanıp yayımlanmış, Naci´nin ölümü üzerine geri kalan kısmı, Müstecabizâde İsmet Bey tarafından tamamlanmıştır.
Lot: 41 > Kitap
Tarih, coğrafya, gramer gibi çok değişik konularda onlarca eser veren Ahmed Rasim´in, İstanbul´un renkli toplumsal yaşamını her yönüyle kaleme döktüğü ve dönemin yaşam tarzını geleceğe taşığı meşhur eserinin üçüncü ve dördüncü cildi...
Lot: 42 > Kitap
Şeyhülislam Çatalcalı Ali Efendi´nin, Osmanlı Devleti´nde günlük hayatta karşılaşılan konularla ilgili fetvalarını içeren bu eser, Osmanlı Fetvahanesi´nin en muteber gördüğü 4 fetva kitabından biridir.
Filtreler
Toplam : 42 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede