Anasayfa /
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE
PHEBUS SAHAFİYE , 09.06.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 55 Ürün
Lot: 1 > Kitap
Necip Fazıl´ın, konusu “meçhul bir tarihte, İstanbul’da” geçen, oynandığı dönemde fırtınalar estiren ve 80'liyıllarda televizyona da uyarlanan ünlü tiyatro eserinin ilk basımı... *Sayfaları açılmamıştır.
Lot: 2 > Kitap
Naim Tirali´nin, "Park" ve "Yirmibeş Kuruşa Amerika" kitaplarından sonra yayınlanan üçüncü hikâye kitabı... "Şair Dostum Celâl Sılay´a. Naim Tirali, İst: 1 Nisan 954" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 3 > Kitap
Kendisini İkinci Yeni şairi olarak görmese de İkinci Yeni´nin en önemli şairlerinden biri olarak tanınan Turgut Uyar´ın, divan şiirini devrine uyarladığı özgün eserinin ilk baskısı... Metin kısmı ciltten büyük oranda ayrılmıştır.
Lot: 4 > Kitap
Şiir anlayışını, "Yaşadığımı şiirlerimde en yoğun yönleriyle, en kesin sandığım biçimlerde, en kısa olduğuna inandığım ölçülerle verdim, veriyorum, vereceğim." sözleri ile ifade eden Özdemir Asaf´ın, kendi kurduğu ve kendi tasarımıyla, yalnızca kendi kitaplarını yayımladığı yayınevinden çıkan dördüncü şiir kitabı...
Lot: 5 > Kitap
Mehmet Ali Birand´ın Birinci Kıbrıs Harekâtı´na dair kapsamlı çalışması... Kendisine Gazeteciler Cemiyeti´nin 1976 yılı Başarı Ödülünü kazandıran kitapta yer alan ithafı, "Nurdan´a en iyi dileklerimle. Mehmet Ali, 6/11/88" şeklindedir.
Lot: 6 > Kitap
Necatigil'in hem tiyatroya hem de sinemaya uyarlanmış ve ödüller kazanmış hikâyesinin ilk basımı... Kendisi gibi, hem şiir hem hikâye hem de oyunlar yazmış bir başka ustaya, Sabahattin Kudret Aksal'a imzalı... 
Lot: 7 > Kitap
Melih Cevdet ve Oktay Rifat´la birlikte Türk şiirinde en köklü devrimi gerçekleştiren Garip Hareketi´nin asıl kurucusu ve en önemli şairi olarak kabul edilen Orhan Veli´nin (1914 - 1950); kapak resmi ve iç sayfalardaki desenleri Bedri Rahmi tarafından yapılmış şiir kitabı... O yıllarda Bursa Cezaevi´nde yatmakta olan Nazım Hikmet, kitabı ve özellikle de kapak resmini çok beğenmiş, Adalet Cimcoz'a yazdığı bir mektupta: "Bedri Rahmi’nin, Orhan Veli’nin şiir kitabı kapağına yaptığı resme baka baka bir hal oldum." diyerek bu resim için "Bir Şiir Kitabının Kapak Resmi" adlı bir şiir yazmıştı... *Sırtı tamir görmüştür.
Lot: 8 > Kitap
Toplumcu gerçekçi şiirin önde gelen temsilcilerinden Hasan Hüseyin Korkmazgil´in dokuzuncu şiir kitabı... "Yasemin´e, yıllardan sonra, güzel günler dileğiyle..." şeklinde ithaflıdır. Kapak: Fahri Karagözoğlu...
Lot: 9 > Kitap
Abdülbaki Gölpınarlı´nın Divan şiirinin en büyük şairlerini okurlarla buluşturduğu çalışması... "Aziz Dr. Veli Behçet Kurtoğlu´ya sevgilerle." şeklinde ithaflıdır. *Sırtında kopukluklar var.
Lot: 10 > Kitap
Ferhat Şencan adına ithaflıdır... Kapak: Güngör Kabakçıoğlu
Lot: 11 > Kitap
Türk edebiyatının az ama çok öz yazmış, büyük bir yazarı Yusuf Atılgan'ın tek hikâye kitabı... "Yusuf Atılgan´dan Fatma´ya, iyi dileklerle, dostlukla..." ithafıyla imzalı...
Lot: 12 > Kitap
Son dönem Osmanlı ve ilk dönem Cumhuriyet siyasetçi, yazar ve aydınlarından olan İsmail Müştak Mayakon'un, Sultan II. Abdülhamid döneminde Yıldız Sarayı'nda Mabeyn Kâtibi olduğu yılları anlattığı eseri... Sadiye Mayakon'dan "Çok sevgili ve kıymetli kızım Ruhsar Hanım´a. 9 Teşrinievvel 1940" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 13 > Kitap

Oğuz Atay´ın (1934 - 1977); Eleştirmen Berna Moran´ın "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak nitelediği, Türk romancılığının kilometre taşı olan ölümsüz eseri Tutunamayanlar´ın birinci baskısının 2. cildi...

Lot: 14 > Kitap
Asıl adı "Garip Tatar" olan hikâyeci ve romancı Ümit Kaftancıoğlu (1935 - 1980), 11 Nisan 1980 gününün sabahı evinden işe gitmek üzere dışarı çıktığında silahlı saldırıya uğradı. Sırtına ve göğsüne isabet eden 5 kurşunla ağır yaralanan Kaftancıoğlu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. "Yelatan" yazarın ilk romanıdır. "Ümit Kaftancıoğlu´ndan Tamer Karaboğalı´ya dostça!" ithafıyla imzalı...
Lot: 15 > Dergi
İlk baskı... Ferda Çelikan adına imzalıdır.
Lot: 16 > Kitap
"Muhterem müderris Ali Kemal Beye takdim." şeklinde ithaflı ve imzalıdır. *Arka kapağın yarısından fazlası ciltten ayrılmıştır.
Lot: 17 > Kitap
"Oğlum Yalçın / Bu ne bolluk ne bolluk. Al sana bir otopsi yolluk yolluk!" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 18 > Kitap

Halid Ziya'nın ünlü romanı Mai ve Siyah'ın bizzat kendisi tarafından sadeleştirilerek yapılan yeni harflerle ilk basımı...

Lot: 19 > Kitap
"Ümit İlter´e saygılarla, Şahap Sıtkı İlter´e sevgilerle" şeklinde ithaflıdır. Kapak: Said Maden
Lot: 20 > Kitap
"Dostum, değerli Orhan Peker´e yepyeni resim Perini gördüğüm günün katılan sevgileriyle." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 22 > Kitap
Kitabın ilk sayfasına Demirtaş Ceyhun tarafından Aziz Nesin´in vefatına dair şu not düşülmüştür: "6 Temmuz 1995 günü gece yarısı Çeşme´de bir otelde kalp krizinden öldü. Akşam, Ahmet Piriştina´ların Çeşme´deki villasında Prof. Sadun Aren ve eşiyle de birlikte imişler."
Lot: 23 > Kitap
"Sevgili Zeki´ye ne desem?" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 24 > Kitap
"Sevgili Oktay Akbal için." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 25 > Kitap
"Ayhan Bingöl´e şair içtenliğiyle aydınlık günler dileyerek... Deniz gören, görmeyen tüm çoban çocuklarını sevgiyle anımsayarak... Bingöllülere selam!" şeklinde ithaflıdır.
Lot: 26 > Kitap
Ünlü çizer Oğuz Aral’ın desen ve çizimleri eşliğinde Ülkü Tamer´in dördüncü şiir kitabının ilk baskısı... "Meral Sayın için sevgilerle." şeklinde ithaflıdır. Desenler: Oğuz Aral
Lot: 27 > Kitap
"Sevgili dostum Nayın Erdem´e beni hatırlaması için..." şeklinde ithaflıdır.
Lot: 28 > Kitap
"Vakıflar Dergisinde tarih, hukuk, içtimaiyat ve san´at mevzuları üzerine yazılar bulunacağı gibi en kıymetli tarih membalarından olan vakfiyeler de ilmî metodlar dairesinde tabedilecektir." (Vakıflar Umum Müdürü F. Kiper tarafından kaleme alınan takdim yazısından)
Lot: 29 > Kitap
İstiklâl Marşı’nın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün oğlu Ekrem Zeki Ün´ün flüt ve piyano için yazdığı sonat... Tıp mesleğini ve müzisyenliği bir arada yürüten meşhur beyin cerrahı ve besteci Bülent Tarcan´a ithaflı ve imzalı...
Lot: 30 > Kitap
Tarih ve edebiyat hazinemize birbirinden güzel ve ilginç, onlarca eser armağan eden Reşat Ekrem Koçu tarafından çok sayıda yazar ve çizerin katkısıyla hazırlanan İstanbul Ansiklopedisi, ilk olarak 1946 yılında yayımlanmaya başlamış ve bu ilk teşebbüs dördüncü cilde kadar devam edebilmiştir. Bu ilk edisyonlar içerisinde çeşitli sanatçıların kuşe kâğıdına basılı renkli levhaları yer almaktadır. Ansiklopedi 1960´lı yıllarda boyutları küçültülerek (21x28 cm) yeniden basılmaya başlanmış ve 11. cilde kadar yayımlanabilmiştir.
Lot: 31 > Kitap
Tarih ve edebiyat hazinemize birbirinden güzel ve ilginç, onlarca eser armağan eden Reşat Ekrem Koçu tarafından çok sayıda yazar ve çizerin katkısıyla hazırlanan İstanbul Ansiklopedisi, ilk olarak 1946 yılında yayımlanmaya başlamış ve bu ilk teşebbüs dördüncü cilde kadar devam edebilmiştir. Bu ilk edisyonlar içerisinde çeşitli sanatçıların kuşe kâğıdına basılı renkli levhaları yer almaktadır. Ansiklopedi 1960´lı yıllarda boyutları küçültülerek (21x28 cm) yeniden basılmaya başlanmış ve 11. cilde kadar yayımlanabilmiştir.
Lot: 32 > Kitap
İzmir doğumlu gazeteci-yazar Willy Sperco´nun, tarih boyunca dünyanın her yerindeki yazarların merakını ve hayal gücünü cezbeden İstanbul´a ve İstanbul´un incisi Boğaziçi´ne dair kaleme alınan yazıları derlediği antolojisi... Kitap içerisinde Willy Sperco´nun el yazısı notunu içeren kartviziti yer almaktadır. *Formaları açılmamıştır (Uncut).
Lot: 33 > Kitap
Paris´ten yola çıkan ve Almanya, Avusturya, Macaristan üzerinden 20 günde İstanbul´a varan Theodore Cahu´nun, 160 gravürle süslü, nadir seyahatnamesi...
Lot: 34 > Kitap
Büyük Larousse Sözlük ve Ansiklopedisi ile dünyaya büyük bir kültürel hazine armağan eden Larousse Kitabevi´nin yayın başkanı Georges Moreau´nun editörlüğünde hazırlanan ve zamanının tüm entelektüel, politik, bilimsel ve sanatsal gelişmelerini barındıran evrensel süreli yayının 54. sayısı...
Lot: 35 > Kitap
Büyük Larousse Sözlük ve Ansiklopedisi ile dünyaya büyük bir kültürel hazine armağan eden Larousse Kitabevi´nin yayın başkanı Georges Moreau´nun editörlüğünde hazırlanan ve zamanının tüm entelektüel, politik, bilimsel ve sanatsal gelişmelerini barındıran evrensel süreli yayının 78. sayısı...
Lot: 36 > Kitap
Fransız tarihçi ve eğitimci Charles Rollin (1661-1741) tarafından kaleme alınan ve antik medeniyetlere kapsamlı bir bakış sunan "Antik Tarih" çalışmasının ilk üç cildi... Eserde renkli ve renksiz çok sayıda katlanır levha mevcuttur (Cilt 1: 5 harita, cilt 2: biri Anadolu olmak üzere 2 harita, cilt 3: biri Anadolu olmak üzere 2 harita). Sayfa kenarları ve iç kapakları ebrulu, sırtı yaldız süslemeli orijinal deri cildinde. *Ciltler yıpranmıştır.
Lot: 37 > Kitap
Jacob Getlar Smith´in kuşe kâğıda basılmış renkli illüstrasyonları eşliğinde Uzak Doğu ve Orta Doğu´dan aşk şiirleri derlemesi. Yayınevinin oryantal figür dekorlu bez cildinde.
Lot: 38 > Kitap
İsyanlar, seferler, savaşlar, evlilikler ve saray entrikalarıyla onuncu yüzyılın sonundaki Bizans İmparatorluğu... Kitap içerisinde 188 fotoğraf, 38 gravür, 1 adet renkli Bizans İmparatorluğu haritası ve imparatoriçe evlilik akti levhası yer almaktadır. *Ön kapak çerçevesi yıpranmıştır.
Lot: 39 > Kitap
4 Ekim 1853-30 Mart 1856 tarihleri arasında Osmanlı ve Rus İmparatorluğu arasında cereyan eden Kırım Savaşı; Birleşik Krallık, Fransa ve Sardinya Krallığı´nın Osmanlı Devleti´nin yanında saf tutmasıyla beraber Rusların hezimetiyle sonuçlanmıştır...26 tam sayfa gravürlü. *Sırtı mevcut değildir. Formalar birbirine dikilmemiş.
Lot: 42 > Kitap
Formaları açılmamıştır.
Lot: 45 > Kitap
Dönem cildinde.
Lot: 47 > Kitap
Sultan IV. Mehmed ve II. Ahmed dönemlerinde şeyhülislamlık yapan Çatalcalı Ali Efendi´nin meşhur fetva mecmuası... Dönem cildinde.
Lot: 51 > Kitap
Sultan III. Mustafa´nın 1759´da tertip ettiği ilk huzur dersine katılan âlimlerden biri olan İsmail Konevî, Konya´da doğmuştur. Şeyh Mustafa el-Konevî ve Şeyh Halil Konevî´den dersler almıştır. Daha sonra İstanbul´a gelmiş çeşitli medreselerde ders vermiştir. Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid´in takdirini kazanmıştır. İstanbul´da ders veren âlimlerin reisi tayin edilmiştir. Bir süre Sultan I. Abdülhamid´in imamlığını yapan İsmail Konevî´nin en meşhur eseri Kadı Beyzavî´nin tefsirine yazdığı haşiyedir. Risale-i Ensariyye, Mead-i Cismani diğer meşhur eserlerindendir. 1780 yılında pâdişahın emriyle hazırlanan hususi kafileyle hacca gitmiş, dönüşte Şam´da vefat etmiştir. Ayrıca hattat olan Konevî´nin sülüs, nesih ve talik yazdığı Veli Sabri Uyar´ın Konya Halevi Mecmuası´nda neşrettiği Hattatlar Armağanı isimli yazı dizisinde kayıtlıdır.
Lot: 52 > Dergi
Kapağında çeşitli konularda karikatür ve çizimlere yer veren dergi, ilk sayısında İstanbul´u esaret altına alan zincirleri koparan Mustafa Kemal Atatürk´e yer vermiştir. Beşinci sayısından itibaren pek çok kapağı İhap Hulusi tarafından tasarlanmıştır.
Lot: 53 > Kitap
Son kısmında Yunus Emre´nin şiirinin açıklamasının yer aldığı bir el yazması, tam olmayan Farsça bir el yazması ve yine tam olmayan ilmihal konulu el yazması bulunmaktadır.
Lot: 54 > Dergi
Cumhuriyet ve çağdaşlaşmayı prensip edinen idealist bir dergi olarak yayın hayatına başlayan fikir, edebiyat ve sanat mecmuası Millî Mecmua´nın 1926-27 yıllarında yayınlanan 73-84 arası sayıları... Sayıların ön ve arka kapak sayfaları kitabın son kısmına eklenmiştir.
Lot: 55 > Dergi
Yahya Kemal Beyatlı tarafından Millî Mücadele´ye destek amacıyla kurulan ve kadrosunda Ahmet Hamdi Tanpınar, Nurullah Ataç, Abdülhak Şinasi Hisar gibi isimlerin yer aldığı edebiyat dergisi Dergâh´ın, 1337-38 yılları arasında yayınlanan 21 sayısı... İlk 24 sayıdan sadece 4, 5 ve 9. sayısı eksiktir.
Filtreler
Toplam : 55 Ürün
Ürün Cinsi
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede