Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA & OBJE
PHEBUS EPHEMERA & OBJE
PHEBUS EPHEMERA & OBJE, 14.04.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 429 Ürün
Lot: 1 > Fotokart
Pazarola Hasan Bey, yaşadığı dönem içerisinde (1883 - 1926) esnafa söylediği işin rast gitsin anlamındaki “pazar ola” temennisi ile tanınmıştır. Selam verdiği kişiye uğur getirdiğine inanılırdı.
Lot: 4 > Efemera
Ön ve arka kapağında, Hidayet imzalı orijinal çizimler yer alan derginin iç sayfalarında, dönemin sporcularının orijinal fotoğraflarının yapıştırıldığı, sporun birçok dalından bahseden el ile yazılmış yazılar bulunmaktadır.
Lot: 5 > Efemera
Arka yüzünde, "El-Hamra Sineması´nda 28 Şubat Çarşamba akşamından itibaren bu senenin en büyük modern filmi "Harp Zengini" en büyük rolü "Monna ve Anna" filminde pek büyük şöhret kazanan güzel Lee Parry ile Werner Krauss oynayacaktır." yazılıdır.
Lot: 7 > Fotoğraf
Lot: 9 > Obje
Lot: 16 > Fotoğraf
Fotoğraflar arasında üç adet Hidayet Bey´in fotoğrafı bir adet kız kardeşinin fotoğrafı yer almaktadır.
Lot: 17 > Fotoğraf
Fotoğrafların biri, Şair Nigar Hanım´ın ithaflı ve imzalı fotoğrafının dönem baskısıdır.
Lot: 20 > Kitap
Lot: 25 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde "Son Posta" kaşesi yer almaktadır.
Lot: 31 > Fotoğraf
Fotoğrafta işaretlenen ve "Şehit üs. çv. Muhtar" notu düşülen pilot, havaciyiz.com adresinde yer alan "1933-1942 Yıllarında Şehit Olan Havacılarımız" listesinde, 31 Temmuz 1936 tarihinde Eskişehir´de hayatını kaybettiği belirtilen Üstçavuş Ahmet Muhtar olmalıdır.
Lot: 32 > Fotoğraf
Topal Osman Ağa, Ali Şükrü Bey cinayetini işleyerek tarihimizde tartışmalı bir yer edinmiştir. Büyük Millet Meclisi´nde Mustafa Kemal´e sert muhalefetiyle tanınan Ali Şükrü Bey, Topal Osman tarafından öldürülmüş ve cesedi olaydan birkaç gün sonra Çankaya Köşkü bahçesinde bulunmuştur. Olayla ilgili olarak gözaltına alınmak istenen Topal Osman, adamlarıyla birlikte güvenlik güçlerine ateşle mukabele etmiş ve çıkan çatışmada öldürülmüştür.
Lot: 36 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzüne yeni harflerle "Said Pş. (Eğinli / İngiliz) annemin babası" notu düşülmüştür.
Lot: 38 > Fotoğraf
Lot: 40 > Dergi
Cemazeyilahir 1334 tarihli mecmuanın kapak yazısı: "Beyazıd Meydanında Hatıra-i Celadet Topu Açılışında Baş Kumandan Vekili Enver Paşa Nutuk İrad Olunurken"
Lot: 41 > Dergi
3718 numaralı nüshanın ön ve arka kapağı; 3747 numaralı nüshanın ise ön kapağı yıpranmıştır
Lot: 51 > Fotoğraf
Filtreler
Toplam : 429 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede