Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA, 25.02.2024 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 326 Ürün
Lot: 1 > Efemera
II. Abdülhamid´in istibdat yönetimini ve cemiyetin programını Avrupa kamuoyuna anlatmak amacıyla, "Jön Türk Partisi Yayın Organı" adı altında, cemiyetin yeni merkezi olan Cenevre'de İngilizce ve tek sayı olarak yayımlanan dergi... 
Lot: 5 > Kartpostal

Postadan geçmiş. *Kartın zedelenen iki noktası arka yüzden bantla tamir edilmiştir. 

Lot: 7 > Efemera
Lot: 10 > Fotoğraf
*Fotoğrafın üst sağ bölümünde 4 cm uzunluğunda bir yırtık mevcuttur.
Lot: 18 > Dergi
Cemazeyilahir 1334 tarihli mecmuanın kapak yazısı: "Beyazıd Meydanında Hatıra-i Celadet Topu Açılışında Baş Kumandan Vekili Enver Paşa Nutuk İrad Olunurken"
Lot: 19 > Dergi
Kapak görseli yazısı: "Arıburnu´nda Kanlısırt´ta düşman siperine dikilen Gazi alay sancağıyla muhafızları azmin önünde kırılmış uydurma İngiliz satvetinin çalkanarak kaçan teknesini seyrederlerken"
Lot: 20 > Dergi
Kapak görseli yazısı: "Çanakkale Harb Cephesi´nde: Ordumuzun gökteki düşman tayyarelerini avlayan kahramanları top başında"
Lot: 21 > Dergi
Kapak görseli yazısı: "Sinesi harb aşkıyla kabaran borazan neferi askerlerimize zaferli hücum emrini seslenirken..."
Lot: 22 > Dergi
Rebiülevvel 1334 tarihli mecmuanın kapak yazısı: "Büyüklüğüne söz bulunamayan bir levha-i şehamet. Bizi yükseltmek için feda-yı can eden mübarek şehidler yatağı" *Derginin ön ve arka kapağı metinden ayrılmıştır.
Lot: 25 > Gazete
Toplam 51 sayı çıkan gazetenin sahibi Ali Fethi Okyar´a, Mustafa Kemal Atatürk kuruluş sermayesinin bir bölümünü karşılayarak ve yayımına katkıda bulunarak yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra İttihat ve Terakki önderleri tarafından da maddi açıdan desteklenmiştir.
Lot: 26 > Kitap
1. cilt haricindeki tüm ciltlerin kapakları, sırtı ve formaları yıpranmış, bir kısmı bütünden ayrılmıştır.
Lot: 27 > Kitap
Diplomatların kaleme alacağı resmi yazışmaları nasıl yazmaları gerektiğine dair numuneler içerir.
Lot: 29 > Fotoğraf
Döneminin ikinci baskısı. Fotoğrafın arka yüzünde Osmanlıca "Kardeşim İsmet" notu ve imza yer almaktadır.
Lot: 35 > Fotoğraf
Eczanenin vitrininde, "Büyük Türkiye Eczahanesi - Eczacı-Kimyager Mehmed Zeynel Abidin Haşim" yazılıdır.
Lot: 36 > Fotoğraf
Lot: 37 > Efemera
Kartvizitin arka yüzünde, Kuyumcu Gabriel Bey´in altın satışına dair notu ve imzası yer almaktadır.
Lot: 39 > Efemera
Lot: 42 > Efemera
*Etiketin sol kenarında 6 cm boyutunda (dikine) bir yırtık mevcuttur.
Lot: 44 > Albüm
Albüm içerisinde yer alan manzaralar: 1) Ayasofya Camii 2) Ayasofya Camii´nin içi 3) Sultanahmet Meydanı 4) Kariye Camii 5) Yeni Camii (Valide Sultan Camii) 6) Haliç´ten Süleymaniye Camii ve komşu mahallelere bakış 7) Galata´nın denizden görünümü 8) Haliç panoraması 9) Beyazıt Yangın Kulesi´nden Boğaziçi´ne bakış 10) Galata Köprüsü (Eminönü´nden bakış) 11) Galata Köprüsü (Karaköy´den bakış) 12) Kız Kulesi 13) Rumeli Hisarı ve Boğaziçi 14) Yıldız Hamidiye Camii 15) Beylerbeyi Sarayı 16) Dolmabahçe Sarayı 17) Kağıthane Deresi 18) Göksu Deresi 19) Ihlamur Kasrı 20) Harbiye Nezareti binasının girişi (Beyazıt) 21) Ahırkapı Feneri 22) Sarayburnu 23) Haliç 24) Sirkeci Tren Garı
Lot: 45 > Albüm
Albüm içerisinde yer alan manzaralar: 1) Galata´nın denizden görünümü 2) Tophane´den Üsküdar´a panoramik bakış 3) Sirkeci Limanı 4) Üsküdar´ın genel görünümü 5) Süleymaniye Camii 6) Ortaköy Camii 7) Sultanahmet Meydanı 8) Bir sebilin önünde hamallar ve seyyar satıcılar 9) Summer Palace Hotel (Tarabya) 10) Harbiye Nezareti binasının girişi (Beyazıt) 11) Selimiye Kışlası 12) Haliç Tersaneleri 13) Beylerbeyi kıyılarından Dolmabahçe Sarayı´na bakış 14) Eyüp Mezarlığı´ndan Haliç´e bakış 15) Bir tepeden Boğaziçi´ne bakış 16) Arnavutköy kıyıları 17) Kanlıca kıyıları 18) Kağıthane Deresi ve mesire alanında dinlenen halk 19) Heybeliada Kıyıları 20) Calypso Hotel (Büyükada) *Bazı kartpostallar sırttan ayrılmıştır.
Lot: 46 > Kartpostal
Postadan geçmiş.
Lot: 48 > Kartpostal
*Soldan iki parça bütünden ayrılmıştır.
Lot: 54 > Fotoğraf
*Sağ alt köşesinde kırık mevcuttur.
Lot: 55 > Fotoğraf
Filtreler
Toplam : 326 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede