Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA, 22.07.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 157 Ürün
Lot: 1 > Efemera
Lot: 2 > Efemera
"Nikolaki Andiryomeno Fotoğrafhanesi Beyoğlu´nda Doğruyol´da Halep Hanı ittasalında Numero 162"
Lot: 7 > Efemera
Şark (Viyana) Demiryolu Hattını Selanik´e bağlamak için kurulmuştur. Günümüzde tamamı Yunanistan sınırları içinde kalan hat, Farecik (Feres) ile Selanik´i birbirine bağlamaktadır. Soldaki imza Osmanlı Bankası´nın Şirket yönetimindeki temsilcisi Leonberger´e aittir.
Lot: 10 > Kitap
Ankara merkezli Hicri 1338 yılında kurulan şirketin rapor metnini içerir. Ön yüzünde meclis idare azalarının isimleri yazılmıştır. Metin içeriğinde yazılı olan "Meclis İdare Raporu" son kısımda Fransızca tercüme ve latin harfleriyle tekrar yazılmıştır.
Lot: 13 > Efemera
Sol tarafında katlama yerinden yırtılmıştır.
Lot: 17 > Efemera
Lot: 18 > Efemera
Dersaadet Tramvay Şirketi mühürlü.
Lot: 19 > Efemera

1824 yılında İrlanda´da kurulan sigorta şirketi "The Patriotic Assurance Company"nin takvimli reklam levhası... Levhanın ön yüzünde şirketin İstanbul temsilcisi şu ibarelerle yer almaktadır: "Constantinople Agents: Messrs. Edwards & Son, Constantinople, Allalemdji Han, Rue Meidandjik, Stamboul." Arka yüzünde 1904 senesi takvimi yer almaktadır.

Lot: 24 > Efemera
1933’ te Seyr-i Sefain İdaresi çatısı altında; Adalar, Anadolu Yakası iskeleleri ve Yalova hattından oluşan Marmara hattında faaliyet gösteren Akay İdaresi kuruldu. Akay İdaresi daha sonra 1937’ de kurulan Devlet Deniz Yolları İşletme Umum Müdürlüğü çatısı altında yer alan Şehir Hatları İşletmesi’ne dönüştü.
Lot: 35 > Efemera
Lot: 37 > Efemera
Mektubun içeriği: Edirneli Hacı Emin Efendi ve refakatinde bulunanların vardığını ve ilk vasıta ile Karabiga (Çanakkale)´ya gönderilmesi gerektiklerini yazmıştır.
Lot: 48 > Dergi
Lot: 49 > Efemera
Lot: 50 > Obje
Darphane-i Amire matbaasında basılan madalyaların özensizliğinden dolayı Almanya ve Avusturyalı müttefikler tarafından "BB&Co" şirketine özel olarak yaptırılmıştır. Bu örnekler gümüş ve bakır gibi değerli maden alaşımlarından yapılmış olmakla birlikte üst kısmı kırmızı mine ile kaplanmıştır. Bu gösterişli madalyaların arka yüzünde şirketin damgası mevcuttur. İngilizlerin Gelibolu Yıldızı, Almanların ise Demir Hilal olarak bildiği madalya, Osmanlı Devleti tarafından tarafından verilen son madalyadır.
Filtreler
Toplam : 157 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede