Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA, 01.07.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 189 Ürün
Lot: 1 > Efemera
Osmanlı Devleti vatandaşı olabilmek için gerekli üç maddenin Fransızcası. *Sayfa kenarlarında yıpranma ve yırtıklar mevcuttur.
Lot: 5 > Kitap
I. Dünya Savaşı sona erdiğinde devletler nezdinde çözülemeyen sorunların çözümü, Lozan´da da karalaştırıldığı üzere karma hakem mahkemeleri olarak düşünülmüştür. Bu eserde İstanbul´da 1925-1938 senelerinde faaliyet gösteren karma hakem mahkemelerinin kuruluş süreci, yetki alanı ve yargılama usülü maddelerle belirtilmiştir.
Lot: 11 > Efemera
Lot: 12 > Efemera
Lot: 14 > Kartpostal
Lot: 18 > Efemera
Arka yüzünde tramvay rotalarının haritası mevcuttur.
Lot: 19 > Efemera
Biletin sağ altında küçük bir yırtık mevcuttur.
Lot: 26 > Efemera
Osmanlıca tanıtım yazısında; " Mayi (sıvı) halde bulunan bu haşerat düşmanı, sinek, sivri sinek, tahta kurusu, gibi ne kadar muzur hayvancıklar var ise hepsini kökünden mahveder"
Lot: 27 > Efemera
Listede toplantının programı açıklanmıştır.
Lot: 28 > Efemera
Mektup, Süryani azasından İbrahim Gorki´nin vefatı konuludur.
Lot: 32 > Obje
Lot: 33 > Efemera
Lot: 46 > Fotoğraf
Fotoğraf üzerinde Mekteb-i Bahriye-yi Şahane Fotoğraf muallimi Ali Sami Bey´in Osmanlıca ve Fransızca kartviziti yer almaktadır. *Fotoğrafta 12 cm. uzunluğunda çatlak mevcuttur.
Lot: 54 > Efemera
Pullu ve Nezaret-i Maarif-i Umumiye mühürlüdür.
Lot: 65 > Efemera
Katalog içerisinde yer alan kitaplar; "Muharebe Dersleri", "Piyadenin Ateş Ta´biyyesi", "Sunuf-ı Merbuta Ta´biyyesi", "Ta´biyye Mesaili", "Piyadenin Muharebede Harekatı", "Yeni Alman Sagra Topçu Talimnamesi", "Gece Muharebeleri ve Gece Tatbikatları", "Niçin Mağlup Olduk?"
Lot: 67 > Gazete
Cumhuriyet gazetesinin Arap harfleri ile çıkan en son sayısıdır. Bu sayıdan itibaren latin harflerine geçilmiştir.
Lot: 69 > Efemera
Nurettin Bey Münir Bey´in öz geçmişini kaleme aldığı mektubunu, iş verebileceğini düşündüğü bir dostuna açıklama yazarak göndermiştir
Lot: 70 > Efemera
Lot: 71 > Efemera
Lot: 78 > Gazete
Gazeteler; Cumhuriyet ve Tan. 12 adet gazete mevcuttur.