Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA, 12.03.2023 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 231 Ürün
Lot: 7 > Efemera
Katlama yerlerinde yırtıklar mevcuttur.
Lot: 8 > Fotoğraf
Arka yüzünde Fransızca yazılar yer almaktadır.
Lot: 15 > Kartpostal
Görülen liman 1867-1886 inşa edilmiş Pasaport vapur iskelesinin, İzmir´in kurtuluşunun hemen ertesinde meydana gelen İzmir Yangını sırasında hasar görüp 1926´da yeniden inşa edilmeden önceki halidir.
Lot: 16 > Kartpostal
Lot: 17 > Kartpostal
Lot: 19 > Kartpostal
Lot: 20 > Kartpostal
Lot: 21 > Kartpostal
Lot: 22 > Kartpostal
Lot: 27 > Dergi
Son Osmanlı Halifesi Abdülmecid Efendi ve oğlu Şehzade Ömer Faruk hakkında yazı içeren dergi.
Lot: 28 > Efemera
İçerisinde Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve dönemin üst düzey yöneticilerinin fotoğraflarının yer aldığı albüm.
Lot: 29 > Dergi
Gravürde Sultan İkinci Abdülhamid, mağrur duruşlu Kaiser Wilhelm'in yanında, ayakta durmakta zorlanan hasta bir adam gibi, onun koluna girmiş olarak resmedilmiş ve Osmanlı´nın bu ittifaktaki muhtaç ve teslimiyetçi rolü öne çıkarılmıştır. *Ciltten çıkma...
Lot: 34 > Kitap

Basıldığı yer belli olmamakla birlikte, muhtemelen Paris'te basılan ve şapografi ile çoğaltılan "Reşad" imzalı bu kitapçık, Jön Türklerin en gözükara ve en entresan kişiliklerinden biri olan Ali Suavi hakkında yazılmış, onu mehdilik davasında bulunmakla itham eden eleştirel bir metindir. Latin harfli çevirisiyle birlikte...

Lot: 35 > Efemera

Belgedeki imza, hem Sultan Aziz hem de Sultan V. Murad'ın tahttan indirilmesine fetva vermiş olan Şeyhülislam Hasan Hayrullah Efendi'ye (1834 - 1898) aittir. Şeyhülislamlık makamında çok kısa bir süre bulunabilmiş olan Hasan Hayrullah Efendi, tahttan indirilmesine fetva verdiği ikinci padişahtan sonra tahta geçen Sultan II. Abdülhamid tarafından, iki padişahı tahttan indirmiş olmak gibi kötü şöhreti sebebiyle tehdit olarak görülmüş ve ölümüne kadar yaşayacağı Taif'e sürgün edilmiştir.

Lot: 40 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde "Devleti-i Aliyye- Yunan seferi hatıratından" yazmaktadır.
Lot: 42 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde, "Nişane-i ubudiyyet olmak üzere veli nimetim Ahmet Esad Bey Efendi Hazretlerine takdim" yazmaktadır.
Lot: 48 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde, "Nişane-i ubudiyet olarak Erkan-ı Harbiye Kaymakamı Gayretlü Esad Bey Efendi Hazretlerine takdim." yazılıdır.
Lot: 49 > Kartpostal
Köşeleri yıpranmış, sağ üst köşesi kırık haliyle.
Lot: 50 > Fotoğraf
Lot: 51 > Fotoğraf
Kenaları yıpranmış haliyle.
Lot: 52 > Fotoğraf
Arka yüzünde subayın oğluna hitaben yazdığı mektup yer almaktadır. Mektup kısmı su görmüş haliyle ve fotoğrafın sağ alt kısmı kırılmıştır.
Filtreler
Toplam : 231 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede