PHEBUS

PHEBUS, 24.10.2021 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Komisyon Oranı: % 20 "ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.

Currency Converter:

Toplam Ürün : 327

Eski İstanbul'un En Meşhur Meczuplarından Pazarola Hasan Bey, 13x8 cm

Pazarola Hasan Bey, yaşadığı dönem içerisinde [1883 - 1926] esnafa söylediği işin rast gitsin anlamındaki “pazar ola” temennisi ile tanınmıştır. Selam verdiği kişiye uğur getirdiğine inanılırdı.

Osmanlı Dönemi Kartpostal, Edirne Üç Şerefeli Camii, arkası Osmanlıca ithaflı, 14x9 cm

Edirne Üç Şerefeli Camii, XV. yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiştir.

Mersin Hayvan Tahaffuzhanesi*, İki Parça Panaroma, 14x8 cm

Tahaffuzhane, bir bulaşıcı hastalık görüldüğü zaman gerekli sağlık tedbirlerinin alınması, hastaların karantina süresince kalmaları, tedâvilerinin yapılması için kurulmuş sağlık tesisi, karantina yeridir.


İhap Hulusi tasarımı Türkiye İş Bankası "Evlenenin Yuvasını Kumbara Yapar" Kartpostal, 10x15 cm

İhap Hulusi Görey, Türk grafik sanatının kurucusu ve reklamcılığın ilk büyük isimlerindendir. En çok bilinen işleri Türk markaları için yaptığı tasarımlardır. Birçok devlet kurumununun kurumsal kimliğini oluşturmuş ve bunları yaparken aslında yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin görsel kimliğinin oluşturulmasında katkı sağlamıştır.

Osmanlı Dönemi Gofre "Eşitlik Özgürlük Adalet" İkinci Meşrutiyet Temalı Gofre Dolmabahçe Kartpostalı, Editör: Max Fruchtermann, 14x9 cm

Arka Yüzünde ''Herman Boyacıoğlu Kartpostal Koleksiyonu'' ve ''İlk Kartpostal Sergisi... Yapı ve Kredi Bankası Sanat Galerisinde 'Kartpostallarla Eski Türk Hayatı' (1895-1920) Sergisinde teşhir edilmiştir. (16/12/1970 - 9/1/1971)'' kaşeleri mevcuttur.