PHEBUS

PHEBUS, 04.07.2021 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Komisyon Oranı: % 15 "ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.

Currency Converter:

Toplam Ürün : 252

Osmanlıca Türkiye Cumhuriyeti haritası, haliyle, 57x47 cm

Eksik yerleri restore edilmiştir. Lütfen kontrol ediniz.

16. yüzyıl Konstantinopolis'in (İstanbul) elde renklendirilmiş erken dönem gravür, Almanca, 40x34 cm

Munster'ın Geographia'sı (ilk olarak 1540'ta yayınlandı) ve daha sonraki Cosmographia'sı kartografik simge yapılardı. Coğrafya sadece Ptolemaios haritalarını değil, aynı zamanda 4 kıtanın ilk ayrı haritalarını, İngiltere'nin ilk haritasını ve elde edilebilecek en eski İskandinav haritasını da içeren bir dizi modern dönüm noktası haritasını içeriyordu. Cosmographia (ilk olarak 1544'te yayınlandı), dünyanın en eski Alman tanımıydı ve 16. yüzyıl Avrupasında coğrafi düşüncenin canlanmasında büyük bir çalışmaydı. Toplamda, Cosmographia'nın yaklaşık 40 baskısı 1544 ile 1628 arasında çıktı. Munster, 16. yüzyılın ortalarında kartografik yayınlara hakim oldu. Munster genellikle 16. yüzyılın en önemli harita yapımcılarından biri olarak kabul edilir. Munster, başlangıçta Heidelberg'de İbranice öğreten bir dilbilimci ve matematikçiydi. Almanya'nın ilk haritasını 1529'da yayınladı, ardından ülke çapındaki bilim adamlarına Almanya hakkında coğrafi bilgi çağrısı yaptı. Yanıt, umduğundan daha iyiydi ve 1540'ta Coğrafyasının yayınlanması için doğru olmasa da, ona güncel haritalar sağlayan önemli miktarda yabancı materyal içeriyordu.

Jerusalem, Nebi Musa mezarından Kudüs'e dönen hacılar, Stereoview, F. Javis, Washington D.C., 17x8 cm

Nebi Musa, Batı Şeria'da Musa'nın mezarı olduğuna inanılan bir yerin adıdır. Aynı zamanda, Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi tarafından kullanılan Ortodoks takviminde Kutsal Cuma'dan önceki Cuma gününden başlayarak Filistinli Müslümanlar tarafından her yıl kutlanan yedi günlük bir dini bayramın adıdır.

Osmanlı dönemi gofre bayram tebrik kartı, "Iydiniz Said Olsun"

Arkasında 1329 tarihinde kardeşine ithaf ederek yazılmış bayram tebriği bulunmaktadır.