Anasayfa /
ÖZEL MÜZAYEDE
ÖZEL MÜZAYEDE
ÖZEL MÜZAYEDE, 14.07.2024 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 173 Ürün
Lot: 2 > Kitap
Kitabının önsözüne İngiliz yazar "Bay Slade"in kendisine Roma´da söylediği "Büyük adamların hayatlarını yazdığımız gibi, ünlü şehirlerin hayatlarını da yazmalıyız." sözünü ekleyen Mery, bu şiarla yola çıkarak hazırladığı kitabında, Bizans´tan Osmanlı´ya Konstantinopolis´in ve Konstantinopolis´le bağlantılı Karadeniz şehirlerinin (Sinop, Trabzon, Varna vb.) tarihini kaleme almıştır. Anlatıma Osmanlı halkının gündelik yaşayışından enstantanelere, gelenek ve göreneklerine de yer verilen kitaba, M.M. Rouarge Freres tarafından hazırlanan, altı adedi elle renklendirilmiş yirmi bir gravür eşlik etmektedir. Sırtı panelli ve altın yaldız dekorlu, iç kapakları ebrulu dönem cildinde.
Lot: 4 > Fotoğraf
Kartın arka yüzüne Fransızca "Sultan Azis Khan" notu düşülmüştür.
Lot: 5 > Fotoğraf
Türk tiyatrosuna çok büyük emeği geçen meşhur devlet adamımız Ahmed Vefik Paşa´nın, Sultan Abdülaziz döneminde aldırdığı bu stüdyo fotoğrafı son derece nadirdir. *Kartın orta noktasında fotoğraf yüzeyinde çatlaklar oluşmasına sebebiyet veren bir kırılma mevcuttur.
Lot: 7 > Fotoğraf
Arka yüzü "Photograph by Brown Brothers" damgalı ve el yazısı İngilizce açıklamalıdır. *Sol alt köşesinde kopuk mevcuttur.
Lot: 9 > Fotokart
Fotoğrafta, Selahattin Adil Paşa ile Alman pilot Hans-Joachim Buddecke de görülmektedir.
Lot: 13 > Fotoğraf
Fotoğrafın sağ alt köşesine el yazısı Osmanlıca "Doktor İbrahim Vasıf" notu düşülmüştür. İsmi geçen İbrahim Vasıf´ın, Türkiye´de röntgen tedavisinin öncü isimlerinden olan, Balkan Harbi döneminde birçok askerin tedavisiyle ilgilenen ve ne yazık ki tedbirsiz bir şekilde maruz kaldığı röntgen ışınlarının zararları sebebiyle genç yaşta hayata veda eden Doktor İbrahim Vasıf olma ihtimali yüksektir.
Lot: 15 > Fotoğraf
Kırım Harbi´nde, Silistre kuşatması sürerken tek başına usulca sokulduğu Rus cephaneliğini ateşe vererek havaya uçuran Abdullah Çavuş, bu kahramanlığıyla herkes gibi Namık Kemal´i de etkilemiş ve meşhur piyesin kahramanı olarak adını ölümsüzleştirmiştir... Fotoğrafın arka yüzüne el yazısı Osmanlıca açıklama notu düşülmüştür. *Fotoğraf yüzeyinde dikine uzanan bir kırık mevcuttur.
Lot: 16 > Fotoğraf
"Benim sevgili kardeşim Refik´ime muhabbet-i ebediyyemin nişane-i alisi olarak verdiğim yadigar-ı naçizdir." ithafıyla 26 Kanunievvel 1310 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 17 > Efemera
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. - K. Atatürk" Kâğıt, hilal filigranlıdır.
Lot: 18 > Efemera
"Öğretmen, yıllar sonra ödülünü alır. - K. Atatürk" Kâğıt, ay-yıldız ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti" filigranlıdır.
Lot: 20 > Fotoğraf
"Tokyo büyük elçisi R. Hüsrev Gerede´ye" ithafıyla, 28 Haziran 1938 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 21 > Fotoğraf
"Muhterem Sefir Hüsrev Beyefendi´ye" ithafıyla, 23 Şubat 1926 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 23 > Fotoğraf
Çocukların üzerindeki Osmanlıca yazılı kâğıtlarda, "Zafer-i Milli", "Trakya", "Kars", "Erzurum", "Ankara" ve "İzmir" yazılıdır.
Lot: 25 > Defter
Osmanlıca "Resim Defteri" başlıklı defterin sayfa aralarında ince koruma kâğıtları mevcuttur.
Lot: 26 > Kitap
Ahmet Hamdi Tanpınar´ın, Türk edebiyatında bir dönüm noktası olan ilk romanının ilk baskısı... "Aziz ve vefalı dostum Nüzhet Beye hürmetlerimle." ithafıyla, 26 Mayıs 1950 tarihinde imzalanmıştır. Formaları açılmamış.
Lot: 27 > Kitap
Sabahattin Ali´nin; bir zamanlar yakın olduğu Nihal Atsız´dan kesin olarak uzaklaşmasına ve Atsız´ın Sabahattin Ali´ye yönelik olarak "İçimizdeki Şeytanlar" adlı bir broşür yazmasına neden olan ikinci romanının ilk basımı...
Lot: 28 > Kitap
Sabahattin Ali´nin; Türk edebiyatının en dokunaklı aşk öykülerinden birini ihtiva eden ölümsüz eserinin ilk basımı...
Lot: 29 > Kitap
Nihal Atsız´ın, büyük ölçüde otobiyografik unsurlar taşıyan kült romanı...
Lot: 30 > Kitap
Oğuz Atay´ın, Eleştirmen Berna Moran´ın "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak nitelediği, Türk romancılığının kilometre taşı olan ölümsüz eseri Tutunamayanlar´ın, birinci cildi Oğuz Atay´dan ıslak imzalı ilk basım takımı...
Lot: 31 > Kitap
Kitabın yayımlandığı yıllarda görme yetisini tamamen yitirmiş olan yazarın, pek de okunaklı olmayan ithafıyla imzalıdır...
Lot: 32 > Kitap
Behçet Necatigil´in deyişiyle Türk şiirinin "uç beyi" İlhan Berk´in, yayımlanan ilk şiir kitaplarından biri... "Serdar Öztunaoğlu´na sevgilerle." ithafıyla, 1979 yılında imzalanmıştır.
Lot: 33 > Kitap
"Adnan Aydına sevgiler." ithafıyla, 1989 yılında imzalanmıştır.
Lot: 34 > Kitap
Esir Şehir Üçlemesi´nin ikinci kitabı... "Sayın Muvakkar Günözgen´e." ithafıyla, 1970 yılında imzalanmıştır.
Lot: 35 > Kitap
Bu şiir kitabına ismini veren Arz-ı Hal şiiriyle Turgut Uyar, 1948´de Kaynak dergisinin başlattığı şiir yarışmasında ikinci olmuştur... Kitabın ilk sayfasında, "Bitimsiz başlangıçlar adına M. Çelik´e" ifadelerini içeren, 4 Şubat 1955 tarihli, imzası tespit edilemeyen bir ithaf mevcuttur.
Lot: 36 > Kitap
İkinci Yeni şairlerinden farklı olarak şiirden başka hemen hiçbir şeyle ilgilenmeyen ve başka türde kitap yayımlamayan Edip Cansever´in, Ferit Öngören´in karikatürleriyle bezeli beşinci şiir kitabı.
Lot: 37 > Kitap
İkinci Yeni´nin en aykırı, en "karaşın" ve en "sivil" şairi, Dinar Bandosu´nun İngiliz Kornosu, Mor Külhani Ece Ayhan´ın, yayımlandığı tarihte bir şok etkisi yaratan ve çarpıcılığını hiç yitirmeyen şiirleri.
Lot: 38 > Kitap
Ahmed Arif´in, adını Türk edebiyatına "şair" olarak yazdıran ve geniş kitlelere duyuran yegâne şiir kitabının ilk basımı... "Sayın Necip Besen´e saygıyla." ithafıyla, 27 Kasım 1968 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 40 > Kitap
Halide Edip Adıvar´ın Türkçede "Maske ve Ruh" adıyla yayımlanan eserinin Fransızca tercümesi... "Cazibe´ye" ithafıyla imzalıdır.
Lot: 41 > Kitap
"Selahattin Aydın´a iyi günler dileyerek." ithafıyla, 24 Ocak 1986 tarihinde imzalanmıştır. İlk baskı.
Lot: 42 > Kitap
Köy Enstitülü yazarlar içinde, "Yılanların Öcü, Irazcanın Dirliği, Tırpan, Kara Ahmet Destanı" gibi romanlarıyla toplumcu-gerçekçi köy romanının klasiklerine imza atmış olan Fakir Baykurt´un, ustalık dönemi eserlerinden biri... "Sevgili Bedia Bektaş kardeşe candan saygılarla..." ithafıyla, 21 Kasım 1972 tarihinde imzalanmıştır.
Lot: 43 > Kitap
Kapak: Fikret Otyam
Lot: 44 > Kitap
*Metin kısmı ciltten ve yer yer formalar halinde birbirinden ayrıktır.
Lot: 46 > Kitap
Nâzım Hikmet´in Bursa Cezaevi´nden Piraye´ye gönderdiği mektupların tıpkı basımını ve metinlerini içeren bir özel basım... YKY tarafından hazırlanan ve 1000 adet basılan eserin 0754 numaralı nüshası...
Lot: 47 > Kitap
Nâzım Hikmet´in, Çankırı Cezaevinde tuttuğu ve "Çankırıdan Pirayeye Mektublar" başlığı koyup, "Karıcığıma geç kalmış bayram hediyesi" notuyla 1940 yılında Piraye´ye gönderdiği hatıra defterinin tıpkıbasımı... 1000 adet basılan eserin 0778 numaralı nüshası... Orijinal muhafaza kutusunda.
Lot: 48 > Kitap
27 Mayıs Darbesi´ndeki rolüyle, MHP´nin ve Ülkücü Hareket´in liderliğiyle Türk siyasetinde ve milliyetçilik tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Alparslan Türkeş´in, bir bölümü Yeni İstanbul gazetesinde yayımlanmış 1944 Türkçülük-Turancılık Davası anıları... Ziya Gökalp hakkında yazdığı biyografisiyle tanınan Hasan Tuncay´a "Her yerde, her zaman Türklük ve Türkçülük için beraber olduğumuz Ülküdaşım Hasan Tuncay´a sevgi ile" ithafıyla imzalıdır.
Lot: 49 > Kitap
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun, ´Yeni´ bir Türkiye için ortaya koyduğu yeni ´Millî Hareket´in vizyon ve misyonunu aktardığı ve Türkiye´nin içinde bulunduğu politik durumu mercek altına alarak yorumladığı makalelerin, söyleşilerin ve konuşmaların derlendiği çalışma... "Dr. Vefa Aloğlu´na sevgiler." ithafıyla imzalıdır.
Filtreler
Toplam : 173 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede