NADİR

NADİR, 28.11.2022 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 18 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.

Currency Converter:

Toplam Ürün : 214

Mersin Yoğurt Pazarı, ed. K. Papadopoulos

Mersin’in köy oluşumundan beri mevcut olan önemli bir semtidir. Zamanın büyük toprak sahiplerinden ve çiftçilerinden Hacı Yakup Ağa bağışlamıştır.

Hüdavendigâr Hamidiye Ziraat Ameliye Mektebi, 9x14 cm

1890´da dönemin Bursa Valisi Mahmud Celaleddin Paşa tarafından açılan ve Bursa´nın işgali sonrası harabeye dönen okul, Bursa´nın kurtuluşu ve Cumhuriyetin ilanından sonra, 1924-1925 ders yılında yine eğitim öğretime açılır ve Bursa Ziraat Mektebi adıyla anılmaya başlar.

İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt/Ağrı, 9x14 cm

Doğubeyazıt’ta 18. yüzyıl sonlarına ait bir saray külliyesidir.

Türk donanması Trabzon sahilinde, 1929, 9x14 cm

Arka planda Yavuz muharebe kruvazörü, solda Samsun sınıfı iki muhrip bulunmaktadır.

Osmanlı Donanmasına ait bir torpido botu Sultanhisar, ed. B.F. Chalon S Saone, postadan geçmiş

1907 yılında Schneider&Cie tarafından Chalon-sur-Saône (Fransa)´da inşa edilmiş ve aynı yıl Türkiye´ye taşınmıştır. En çok I. Dünya Savaşı Gelibolu Seferi sırasında Avustralya Kraliyet Donanması denizaltısı HMAS AE2´yi Marmara Denizi´nde batırıp mürettebatını ele geçirmesiyle tanınır.

Bağdat demiryolu lokomotifi

Anadolu-Bağdat Demiryolu, 19. yüzyıl sonlarıyla 20. yüzyıl başlarında İstanbul-Bağdat arasında yapılmıştır.

Kars tren istasyonunda buharlı kara tren ile fotoğraf çektiren makinistler, 9x14 cm

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda uzun yıllar yük ve yolcu taşımacılığında kullanılan 76 yıllık Tarihi Kara Tren...

Pilotluğunu Vecihi Hürkuş´un yaptığı Junkers G-23 Uçağı, 1926, 9x14 cm

6 Ekim 1926 yılında açılışı yapılan TOMTAŞ Kayseri Tayyare Fabrikasına, prokotole dahil olanları taşıyan ve pilotluğunu Vecihi Hürkuş´un yaptığı Junkers G-23 Uçağı...

Sivas Hükümet Binası ve Meydanı, 9x14 cm

Kentin o zamanki Valisi Halil Rıfat Paşa tarafından 1884 yılında yaptırılmıştır.

Samsun Saat Kulesi, Foto Halil, 9x14 cm

1876 yılında tahta çıkan II. Abdülhamid, tahta çıkışının 10. yıldönümü olan 1886 yılında valilere bir talimatname göndererek şehirlere saat kuleleri dikilmesini emredince Fransız asıllı mimara yaptırılan kuledir.

Konya Alaeddin Camii, ed. Boghos Tateossian

Konya´da Alâeddin Tepesi adlı höyüğün üstünde, Anadolu Selçuklu Devleti devrinde şehrin ulu camisi olarak inşa ettirilmiş yapıdır. Konya’nın en büyük ve en eski camisidir.

Çorum Saat Kulesi, 9x14 cm

Beşiktaş Muhafızı Çorumlu Yedi-Sekiz Hasan Paşa tarafından 1894 yılında yaptırılmıştır.

Erzurum Çifte Minareli Medrese (Hatuniye Medresesi) ve üç kümbet, 9x14 cm

Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad´ın kızı Hüdâvend Hatun tarafından 1253 yılında yaptırılan tarihî yapı, Anadolu´nun en büyük sanat şaheserlerinden biridir. Hüdâvend Hatun´dan dolayı "Hatuniye Medresesi" olarak da adlandırılmıştır.

Antakya, 9x14 cm

"Halk sinemasının üzerinde doğuya doğru bir görüş

Asi Nehri

Halk Sineması

İnönü Caddesi"

Adana Orosdi Back (Orozdibak) mağazası, ed. K. Papadopoulos

Uluslararası bir mağazalar zincirinin, pamuğun anavatanı Adana’da 1906’da açıp 1909’da kapatmak zorunda kaldığı Orosdi–Back Mağazası... Mağazanın adını kendi yöresel şivesine uyduran Adanalılar için bölgenin bugünkü adı Horozdibek´tir. Orosdi–Back mağazasının yerinde şimdilerde Vakıflar Sarayı bulunmaktadır.

Adana Kuru Köprü Bahri Paşa Çeşmesi, ed. K. Papadopoulos

Dönemin Adana Valisi Bahri Paşa´nın adı verilen, Kuruköprü meydanındaki çeşme 1952 yılında yol genişletme nedeniyle belediye tarafından yıkılmış, daha sonra valilikçe yeniden inşa edilerek eski yerinde yer bulunamadığından Atatürk Parkı´na taşınmıştır.

Tulumbacılar, Constantinople, ed. Max Fruchtermann, Foto Abdullah

Alman kartpostal editörü Max Fruchtermann, Osmanlı´nın ilk kartpostal editörlerinden olup kartpostalın Osmanlı´da yaygınlaşmasını sağlayan kişidir.

Matarası ve ipiyle poz veren genç izci, 1940, 9x14 cm

"Büyük Anneciğime; Unutulmamak büyük bir saadettir. Ebedi bir hatıra. Orta II´de ilk defa izci olarak çektirmiş olduğum resmimdir."