Anasayfa /
NADİR
NADİR
NADİR, 01.10.2022 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 247 Ürün
Lot: 1 > Dergi
"Balkan devletleri ve baş düşmanları Türkiye" konulu harita ve resimler içermektedir. The Graphic, ilk kez 4 Aralık 1869´da William Luson Thomas´ın şirketi Illustrated Newspapers Ltd. tarafından yayınlanan haftalık resimli İngiliz gazetesidir.
Lot: 2 > Dergi
Balkan Savaşı ile ilgili resimler içermektedir. The Graphic, ilk kez 4 Aralık 1869´da William Luson Thomas´ın şirketi Illustrated Newspapers Ltd. tarafından yayınlanan haftalık resimli İngiliz gazetesidir.
Lot: 3 > Dergi
"Karadağ´ın Türkiye´ye ilerlemesi", "Balkan harekatında iki ateş arasında kalan Türk firarileri" vd. Balkan savaşı ile ilgili resimler içermektedir. The Graphic, ilk kez 4 Aralık 1869´da William Luson Thomas´ın şirketi Illustrated Newspapers Ltd. tarafından yayınlanan haftalık resimli İngiliz gazetesidir.
Lot: 4 > Dergi

Femina, Danimarka´nın başkenti Kopenhag´da, yemek, iç tasarım, sağlık ve güzellik, ruhbilim ve kültür konularında yayımlanan haftalık kadın dergisidir.

Lot: 5 > Dergi
Femina, Danimarka´nın başkenti Kopenhag´da, yemek, iç tasarım, sağlık ve güzellik, ruhbilim ve kültür konularında yayımlanan haftalık kadın dergisidir.
Lot: 6 > Dergi
Kapağında Dimetoka kasabası hükümet dairesi ve Kırklareli belediye binası görselleri bulunmaktadır. Malumat, Osmanlı ülkesinin hemen her noktasında takip edilen ilmî ve edebî içerikli dergidir. Baba Tahir tarafından çıkarılan ve döneminin edebî ve kültürel faaliyetlerinin gelişmesinde kayda değer bir rol oynayan derginin yazar kadrosunda Ahmed Mithat Efendi, Necip Asım, Rıza Tevfik, Süleyman Nazif, Ahmed Rasim gibi isimler yer almıştır.
Lot: 7 > Dergi
Kapağında Süleymaniye Cami´nin kapısı ve Kudüs’te culüs-ı hümayun-ı hazret-i padişahinin 25. sene-i devriyesi münasebetiyle inşa edilen çeşme´nin açılışı görselleri bulunmaktadır. Malumat, Osmanlı ülkesinin hemen her noktasında takip edilen ilmî ve edebî içerikli dergidir. Baba Tahir tarafından çıkarılan ve döneminin edebî ve kültürel faaliyetlerinin gelişmesinde kayda değer bir rol oynayan derginin yazar kadrosunda Ahmed Mithat Efendi, Necip Asım, Rıza Tevfik, Süleyman Nazif, Ahmed Rasim gibi isimler yer almıştır.
Lot: 8 > Dergi
Kapağında İngiltere Kralı VII. Edward ile Hariciye Nazırı Tevfik Paşa görselleri bulunmaktadır. Malumat, Osmanlı ülkesinin hemen her noktasında takip edilen ilmî ve edebî içerikli dergidir. Baba Tahir tarafından çıkarılan ve döneminin edebî ve kültürel faaliyetlerinin gelişmesinde kayda değer bir rol oynayan derginin yazar kadrosunda Ahmed Mithat Efendi, Necip Asım, Rıza Tevfik, Süleyman Nazif, Ahmed Rasim gibi isimler yer almıştır.
Lot: 9 > Dergi
Kapağında Üsküp Mekteb-i Rüşdiye-i Askeriyye´nin açılışı ile Alman Çeşmesi´nin resmî açılışına dair görseller bulunmaktadır. Malumat, Osmanlı ülkesinin hemen her noktasında takip edilen ilmî ve edebî içerikli dergidir. Baba Tahir tarafından çıkarılan ve döneminin edebî ve kültürel faaliyetlerinin gelişmesinde kayda değer bir rol oynayan derginin yazar kadrosunda Ahmed Mithat Efendi, Necip Asım, Rıza Tevfik, Süleyman Nazif, Ahmed Rasim gibi isimler yer almıştır.
Lot: 12 > Dergi
"Merhamet eyleme hiç sen de bana ey nazlı yâr", "Toplandı bulutlar", "Sakladım söylemedim", "Güllerin güllerinden", "Kurban olam endamına yâr senin" vd. başlıklı notaları içermektedir.
Lot: 13 > Efemera
Lot: 14 > Efemera
Lot: 15 > Fotoğraf
Lot: 16 > Fotoğraf
Lot: 17 > Fotoğraf
Lot: 18 > Fotoğraf
Fotoğraflardan bazıları Galatasaray Lisesi Fotoğraf Kolu damgalıdır.
Lot: 19 > Fotoğraf
Lot: 20 > Fotoğraf
Lot: 21 > Kartpostal
Lot: 22 > Kartpostal
Lot: 23 > Kartpostal
Lot: 24 > Kartpostal
Lot: 25 > Kartpostal
Lot: 26 > Kartpostal
Lot: 27 > Kartpostal
Lot: 28 > Kartpostal
Lot: 29 > Kartpostal
Lot: 30 > Kartpostal
Alman kartpostal editörü Max Fruchtermann, Osmanlı´nın ilk kartpostal editörlerinden olup kartpostalın Osmanlı´da yaygınlaşmasını sağlayan kişidir.
Lot: 32 > Kartpostal
Lot: 34 > Efemera
Lot: 35 > Efemera
İstiklâl şairimiz Akif´in, 1936 yılında vefatından önce yazdığı bu satırlar, on seneden fazla Mısır gurbetinde kalmış gönlünün yorgunluğunu anlatır.
Lot: 36 > Efemera
Lot: 37 > Efemera
Lot: 38 > Efemera
Lot: 39 > Efemera
Lot: 40 > Efemera
Lot: 41 > Efemera
Lot: 43 > Efemera
Özellikle Orta Doğu´da faaliyet göstermiş olan Paris merkezli Fransa menşeli eski şirket.
Lot: 44 > Efemera
Lot: 46 > Efemera
"Öğleden sonrayı saat 4´ten 6´ya kadar Fransız Odası Genel Sekreterliği´nde geçirirseniz sonsuz minnettar olurum.."
Lot: 48 > Efemera
Lot: 49 > Efemera
Lot: 50 > Efemera
Filtreler
Toplam : 247 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede