NADİR

NADİR, 01.01.2022 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Komisyon Oranı: % 20 "ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.

Currency Converter:

Toplam Ürün : 299

Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde subay hatıra fotoğrafı, ithaflı ve imzalı, 1936 tarihli

ithaf, "bu çelenk yugosilavlarındır. merasim günlerinin sıcaklığını gayp ettiği dakikalardan birinde. senin de albumunda bulunmasını istedim. 24 eylül 936" şeklindedir.

Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde çelenkli hatıra fotoğrafı, ithaflı ve imzalı, 1936

İthaf, "Behçet, albumuna bir resim daha kazandırmanın neş'emi artırıyor. 30 Ağustos 936" şeklindedir.

Osmanlıca Adliye Nezareti Muhallefât-ı Umumiye Kassamlığı antetli tebligat, 1334 tarihli, 16x27 cm, yıpranmış ve su görmüş haliyle

Muhatabından, tereke malının müzayedeli satışı esnasında hazır bulunmasını talep eden mektuptur.

Irak Kralı 1. Faysal, Photo Artistique-Teheran [Tahran] soğuk damgalı, 15x21 cm, bir köşesi kırık haliyle

Babası Şerif Hüseyin tarafından Osmanlı Devleti'ne karşı başlatılan Arap bağımsızlık hareketinde önemli rol oynayan Kral Faysal, İngilizlerin de yardımıyla Şam bölgesinin Osmanlı Devleti'nden koparılmasında aktif görev yapmıştır.

Mehmed Ali Kâğıtçı'ya ait ikramiyeli aile cüzdanı, Yapı ve Kredi Bankası, 9x15 cm

Mehmed Ali Kâğıtçı, Türkiye'de kâğıt endüstrisinin öncüsü ve İzmit Kâğıt Fabrikası'nın kurucusudur.

Osmanlıca Tasfîr-i Efkâr gazetesi, 18 Mayıs 1915, tek yaprak, 43x62 cm, yıpranmış haliyle

"Osmanlı-İtilâf-ı Müselles Muharebesi Tebliğ-i Resmî/198. gün"; "Fransa'nın Son Ümidleri"; "İtalya'da Buhran-ı Vükela" vb. başlıklı yazılar içermekte olup Çanakkale cephesindeki durum dahil olmak üzere dünya savaşı ve siyasetindeki genel gidişattan bahsedilmektedir.

Osmanlıca Tasfîr-i Efkâr gazetesi, 16 Mayıs 1915, 4 sayfa, 42x62 cm, epey yıpranmış haliyle

"Osmanlı-İtilâf-ı Müselles Muharebesi Tebliğ-i Resmî/196. gün"; "Galiçya ve Lehistan'da Vaziyet"; "Bükreş Mektubu" vb. başlıklı yazılar içermekte olup Çanakkale cephesindeki durum dahil olmak üzere dünya savaşı ve siyasetindeki genel gidişattan bahsedilmektedir.

Osmanlıca Tasfîr-i Efkâr gazetesi, 3 Haziran 1915, tek yaprak, 43x62 cm, yıpranmış haliyle

"Osmanlı-İtilâf-ı Müselles Muharebesi Tebliğ-i Resmî/214. gün"; "İtalya'nın Müdahalesine Rağmen..."; "Balkanlar'daki Son Faaliyetler" vb. başlıklı yazılar içermekte olup Çanakkale cephesindeki durum dahil olmak üzere dünya savaşı ve siyasetindeki genel gidişattan bahsedilmektedir.

Beyefendi hatıra fotoğrafı, ithaflı, 1932 tarihli, 16x22 cm, kenardan yırtık haliyle

İthaf, "Samimiyetine inandığım kıza içi dışından, dışı içinden güzel kıza" şeklindedir.

Akbaba gazetesi, 21 Mart 1929, "İzdivaç müsabakası" ilanıyla, 4 sayfa, 30x45 cm, kenarları yıpranmış haliyle

Ön kapak resmi: "Harpten çıkan Sulh: Gözüm görmiyor, dizim tutmıyor, yoruldum artık.. Beni nereye götüriyorsunuz? İngiltere ve Amerika: Merak etme, bir adim sonra rahata kavuşacaksın!.." *Akbaba, Türk edebiyatının en uzun ömürlü mizah dergilerindendir. Yusuf Ziya Ortaç ve Orhan Seyfi Orhon tarafından 1922 yılında yayın hayatına başlayan dergi, 1977 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür.

Osmanlı ve Latin alfabesiyle Akbaba gazetesi, 22 Teşrinisani 1928, 4 sayfa, 30x45 cm, arka sayfasında kesik mevcut haliyle

Ön kapak resmi: "Kadin: Bizi mâziye bağlayan bütün bağları söküp attık.. Erkek: Yalnız başınızdaki şu bağı atamadınız!.." *Akbaba, Türk edebiyatının en uzun ömürlü mizah dergilerindendir. Yusuf Ziya Ortaç ve Orhan Seyfi Orhon tarafından 1922 yılında yayın hayatına başlayan dergi, 1977 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür.

Osmanlı ve Latin alfabesiyle Akbaba gazetesi, 19 Teşrinisani 1928, 4 sayfa, 30x45 cm, arka sayfasında kesik mevcut haliyle

Ön kapak resmi: "Dostluklarının içyüzü: yunanlılar, tahkikat hey'etini, garbî Tırakya türklerinin feci vaziyetini görmekten menetti." *Akbaba, Türk edebiyatının en uzun ömürlü mizah dergilerindendir. Yusuf Ziya Ortaç ve Orhan Seyfi Orhon tarafından 1922 yılında yayın hayatına başlayan dergi, 1977 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür.

Osmanlıca Akbaba gazetesi, 18 Teşrinievvel 1928, İhap Hulusi imzalı kapak resmi ile, 4 sayfa, 30x45 cm, arka sayfasında kesik mevcut haliyle

Ön kapak resmi: "-Bak devletler harbi kaldırmak için çare arayorlarmış.. -Çaresi basit: İzdivacı kaldırsınlar!.." *Akbaba, Türk edebiyatının en uzun ömürlü mizah dergilerindendir. Yusuf Ziya Ortaç ve Orhan Seyfi Orhon tarafından 1922 yılında yayın hayatına başlayan dergi, 1977 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür.

Osmanlıca Akbaba gazetesi, 12 Şubat 1923, 4 sayfa, 27x39 cm, yıpranmış haliyle

Ön kapak resmi: "-Söyle bakalım, neden karının boğazını sıkdın? -Mecburi mezun oldum; kavga etdi! Gayrifaal oldum; kavga etdi! Sülüs maaş aldım yine kavga etdi!.. Kabahat bende mi?" *Akbaba, Türk edebiyatının en uzun ömürlü mizah dergilerindendir. Yusuf Ziya Ortaç ve Orhan Seyfi Orhon tarafından 1922 yılında yayın hayatına başlayan dergi, 1977 yılına kadar faaliyetini sürdürmüştür.