NADİR

NADİR, 11.09.2021 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Komisyon Oranı: % 20 "ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.

Currency Converter:

Toplam Ürün : 355

Osmanlıca Sevr haritası, sol alt köşesi mühürlü ve ıslak imzalı, Ahmed İhsan Matbaası, 1928, 60x43 cm

6 bölgeye bölünmüş Osmanlıca Türkiye Haritası, Ahmed İhsan Matbaası tarafından basılmış. Harp tarihi encümeni tarafından onaylı ve mühürlü

İlk çocuk hakları bildirgesini okuyan Nakiye Elgün ve Muhittin Üstündağ, Şemsettin Günaltay, İbrahim Necmi Dilmen ve diğer bürokrat ve milletvekilleri bir arada, ortadan kırık, 30x25 cm

Nakiye Elgün, Osmanlı döneminde ve Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye'de kız çocuklarının eğitiminin yaygınlaştırılması için çalışmış bir eğitimcidir. Osmanlı kadın hareketi içinde yer almış, Cumhuriyet döneminde kadınların siyasi haklarını elde etmesi ile 1930 yılında İstanbul Belediye Meclisi'nin ilk kadın üyesi, 1934'te Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kadın milletvekillerinden birisi olmuştur. V., VI.ve VII. dönem Erzurum milletvekilidir.

Turquie D'Asie (Caucase-Perse-Egypte), Türkiye - Ortadoğu haritası, 75x95 cm.

1930'da bakır baskı,renkli ve detaylı Balkanlar, Kafkas, Ortadoğu ve Mısır haritası. Kuzey Afrika ve İndo-Çin vinyetleriyle. Hatay'ın anavatana katılması öncesi ve hatta Musul- Kerkük'ün belirsiz durumunun özel işaretlendiği, İsrail ve Irak'ın İngiliz mandası olarak işaretlendiği, çok çarpıcı bir harita.