Anasayfa /
EPHEMERA
EPHEMERA
EPHEMERA, 03.03.2024 saat: 22:13'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:15 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 329 Ürün
Lot: 1 > Kartpostal
Lot: 2 > Kartpostal
Postadan geçmiş.
Lot: 8 > Kartpostal
Postadan geçmiş. Arka yüzünde Osmanlıca "Cahide" damgası yer almaktadır.
Lot: 10 > Kartpostal
Postadan geçmiş.
Lot: 13 > Albüm
Albüm içinde yer alan manzaralar: 1) Galata Rıhtımı 2) Karaköy Limanı 3) Yeni Galata Köprüsü (Karaköy´den bakış) 4) Yeni Galata Köprüsü (Eminönü´nden bakış) 5) Yeni Galata Köprüsü ve Haliç 6) Sarayburnu 7) Kız Kulesi 8) Ahırkapı Feneri ve Suriçi 9) Haliç ve tersaneler 10) Haliç´e panoramik bakış 11) Unkapanı Köprüsü ve Haliç 12) Kapalıçarşı 13) Galata Kulesi 14) Dolmabahçe Sarayı 15) Ortaköy Camii 16) Göksu Deresi ve Anadolu Hisarı 17) Boğaziçi´ne panoramik bakış 18) Büyükdere Sahili 19) Küçüksu Kasrı 20) Büyükada 21) Rumeli Hisarı 22) Kağıthane Deresi 23) Yedikule ve Altın Kapı 24) Beyazıt Camii 25) Çemberlitaş 26) Ayasofya Camii 27) Ayasofya Camii´nin içi 28) Alman Çeşmesi 29) Hipodrom ve Sultanahmet Camii 30) Dikilitaş 31) Eyüp Sultan 32) Mevlevi Dervişler 33) Sultan Mehmed Reşad´ın Dolmabahçe´de düzenlenen Cuma Selamlığı 34) Yıldız Sarayı ve Yıldız Hamidiye Camii 35) Yıldız Sarayı 36) Karacaahmet Mezarlığı *Fotoğraflardan bir kısmı sırttan ayrılmıştır.
Lot: 14 > Albüm
Albüm içinde yer alan kartpostallar: 1) Ayasofya Camii 2) Eminönü´nden Galata´ya bakış 3) Hipodrom ve Sultanahmet Camii 4) Kız Kulesi ve kayıkçılar 5) Kariye Camii 6) Kapalıçarşı 7) Rumeli Hisarı ve Boğaziçi 8) Yıldız Hamidiye Camii´nde Cuma Selamlığı 9) Mevlevi Dervişler 10) Dolmabahçe Sarayı ve Boğaziçi 11) Seraskerat girişi (Beyazıt Meydanı) 12) Haliç´ten Eyüp Mezarlığı´na bakış
Lot: 16 > Fotoğraf
Sepya baskı. Kartona yapışıktır.
Lot: 17 > Fotoğraf
Sepya baskı. Kartona yapışıktır. Kitabe üzerinde yer alan yazı: "Açıldıkça bu bâlâ kışla-i adliyenin babı, Eder alkış asakir Hazret-i Abdülaziz Han’a. Bu yolda nevbenev asar-ı kamil şahid olmaz mı, Terakki, şive ve şevket Abdülaziz Han’a."
Lot: 20 > Fotoğraf
Kartona yapışıktır. Karton üzerine el yazısıyla Fransızca açıklama düşülmüştür.
Lot: 23 > Fotoğraf
Lot: 24 > Fotoğraf
Lot: 25 > Fotoğraf

Muhtemelen Bulgarlar ya da Ruslar tarafından idam edilmiş Müslümanlar...

Lot: 26 > Fotoğraf
Arka yüzü "Kevork Berberian - Rue Samos 34 - Smyrne" ve "A. Berberian Collection" damgalıdır.
Lot: 27 > Fotoğraf
Arka yüzü "Kevork Berberian - Rue Samos 34 - Smyrne" ve "A. Berberian Collection" damgalıdır.
Lot: 28 > Fotoğraf

Arka yüzü "Kevork Berberian - Rue Samos 34 - Smyrne" ve "A. Berberian Collection" damgalıdır.

Lot: 34 > Kartpostal
Kartpostalda yer alan askeri ve sivil liderler: Bekir Sami Bey, Rauf Bey, İsmet Paşa, Cevad Paşa, Kâzım Karabekir Paşa, Ali İhsan Paşa, Muhyiddin Paşa, Nureddin Paşa, Refet Paşa, Cemal Paşa, Fevzi Paşa, Salahaddin Adil Bey, Halid Bey, Hasan İzzeddin Bey, Kâzım Paşa, Şehid Nazım Bey. *Kartpostalın orta bölümünde kırık mevcuttur.
Lot: 36 > Kartpostal
Lot: 37 > Kartpostal
Lot: 39 > Kartpostal
Kartpostal´ın Osmanlıca açıklamasında, "Yunan Başkumandanı General Trikopis ve maiyet-i erkan harbiyesiyle uşak civarında esaretini müteakip düşmanı İzmir´e doğru takip ve piyade kıtatımıza iştirak eden ve Türk kadınlığının medar-ı iftiharı olan kahraman mücahidelerimiz Kara Fatma ve Ayşe Kadın düşman-ı bay-ı hamesetleri altında ezerlerken" yazılıdır.
Lot: 41 > Kartpostal
Lot: 44 > Efemera
Alman araştırmacı Karl Klinghardt´ın, Anadolu´da kurulan yeni hükümetin, düşmana karşı kazanılan zaferle İstanbul´a, Bab-ı Ali´ye galebe çalışını etraflıca mercek altına aldığı kitabının el ilanı... *Ortasından yırtılan metin bantla tamir edilmiştir.
Lot: 45 > Kitap
*Harita ekleri mevcut değildir. Ön ve arka kapağı ciltten ayrıktır.
Lot: 49 > Kartpostal
"Resimde, burun üzerindeki dört noktaya dikkatlice ve gözünüzü kırpmadan bakınız ve ağır ağır kırke kadar sayınız. Bundan sonra başinizi kaldırıp sabit, düz satihli ve yekrenk bir noktaya bakınız. Bir kaç saniye sonra Gazi Hazretleri resimlerini tecessüm ettiğini göreceksiniz. Gerek dişarida ve kapalı yerlerde (gece olsun günduz olsun) daima zyianin geldiği tarafın aksine bakılmalıdır. (Menfaatı kısmen Türk Dili Tetkik Cemiyetine aittir.)"
Lot: 50 > Efemera
16-19 Kasım 1938 tarihleri arasında, Dolmabahçe Sarayı´nın büyük tören salonunda halkın ziyaretine açılan Atatürk´ün naaşı, kendisini son kez görmek isteyen İstanbullular tarafından akın akın ziyaret edilmiş; 17 Kasım günü sarayda yaşanan izdihamda 11 kişi hayatını kaybetmiştir.
Filtreler
Toplam : 329 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede