Anasayfa /
CUMARTESİ
CUMARTESİ
CUMARTESİ, 21.10.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 190 Ürün
Lot: 5 > Dergi
Konya damgasıyla postadan geçmiştir.
Lot: 18 > Efemera
Lot: 31 > Kartpostal
Lot: 32 > Kartpostal
Sağ alt köşesinde hafif bir kırık mevcuttur.
Lot: 33 > Kartpostal
Lot: 35 > Kartpostal
Lot: 36 > Kartpostal
Lot: 38 > Kartpostal
Lot: 43 > Fotoğraf
Fotoğrafta görülen Ziyaeddin Efendi ve bazı şahıslar yapıştırma yöntemiyle fotoğrafa sonradan dahil edilmişlerdir. Bu yönüyle oldukça ilginç ve renkli bir parçadır.
Lot: 44 > Fotoğraf
Prof.Dr.Arif Hikmet Çetingil, 1896 yılında İstanbul´da dünyaya gelmiştir. 1912-13 eğitim yılında Kabataş İdadisi´ni birincilikle bitirmiş ve Mekteb-i Tıbbiye´ye birincilikle girmiştir. Gülhane Askeri Hastanesi´nde iç hastalıkları ihtisası yaptıktan sonra, Mustafa Kemal Atatürk´ün safında Milli Mücadeleye katılıp Anadolu´ya geçmiştir. Bu sırada padişah tarafından hakkında idam fermanı çıkarılmış ve savaştan sonra tıp eğitimi için Almanya´ya gönderilmiştir. 1925 yılında yurda dönüp, 1926 yılında düzenlenen törenle İstiklal Madalyası almıştır. *Fotoğraflar ağırlıkla Birinci Dünya Savaşı ve Mütareke dönemlerine ait olup, kronolojik olarak Erken Cumhuriyet dönemine dek uzanmaktadır. Bazı fotoğrafların arkasına farklı fotoğraflar yapıştırılmış; bu fotoğraflar sayıma müstakil olarak dahil edilmiştir.
Lot: 45 > Kartpostal
Arka yüzü Fransızca mektuplu.
Lot: 50 > Kartpostal
Prusya ordusunda uzun yıllar görev yaptıktan sonra 1911 yılında emekliliğe ayrılmış olan Prusyalı-Alman mareşal Paul von Hindenburg, 1914 yılında Birinci Dünya Savaşı´nın başlaması üzerine tekrar orduya çağrılmış ve Sekizinci Ordu´nun komutasına verilmiştir. Masurian Gölleri Savaşı ile Tannenberg Muharebesi´nde kazandığı zaferle ulusal kahraman haline gelen Hinderburg, Kasım 1914´te gerçekleşen Lodz Savaşı´ndan sonra mareşallik rütbesine terfi etmiş; 1916´da ise tüm Alman Kara Kuvvetlerinin komutanı olmuştur.
Lot: 51 > Kartpostal
Lot: 52 > Kartpostal
Ortasından kırılmış haliyle.
Lot: 53 > Kartpostal
Lot: 54 > Fotoğraf
Filtreler
Toplam : 190 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede