Anasayfa /
ARTE SU ARTE
ARTE SU ARTE
ARTE SU ARTE, 22.10.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 74 Ürün
Lot: 1 > Resim
Metin Eloğlu bazı yapıtlarını Mehmet Metin, Mehmet Emin, Ali Haziranlı, Etem Olgunil ve Nil Meteoğlu imzaları ile kaleme almıştır.
Lot: 2 > Resim
Metin Eloğlu bazı yapıtlarını Mehmet Metin, Mehmet Emin, Ali Haziranlı, Etem Olgunil ve Nil Meteoğlu imzaları ile kaleme almıştır. Resim; "Metin Eloğlu (Original)" yazılı karton üzerine yapıştırılmış.
Lot: 3 > Resim
Metin Eloğlu bazı yapıtlarını Mehmet Metin, Mehmet Emin, Ali Haziranlı, Etem Olgunil ve Nil Meteoğlu imzaları ile kaleme almıştır. Ressam olarak lekeci bir anlayışla soyut ve figüratif çalışmalara imza atan Eloğlu, çok sayıda sergi açmış, 1967’de düzenlenen 1. DYO Resim Sergisi´nde ve 1976’da yapılan İstanbul Yarımca Sanat Şenliği’nde birincilik ödüllerine layık görülmüş önemli bir sanatçımızdır. Resim; "Metin Eloğlu (Original)" yazılı karton üzerine yapıştırılmış.
Lot: 4 > Resim
Yağlı boya çalışmasının yapıştırılmış olduğu kartonda Metin Eloğlu´nun ıslak imzasıyla şiiri: Gökyüzü Bu ne bu; Bu noksan gökyüzü ne, Bu mavi nemenem mavi, Neyin nesi bu bulut? Erkeklik öldü mü be!
Lot: 6 > Resim
İsmet X Bilen kariyeri boyunca 68 kişisel sergi düzenleyen ve 5 karmaya sergiye katılan Bilen’in eserleri hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok önemli koleksiyoncu tarafından ilgi görmüştür. İsmet X Bilen genellikle figüratif tarzda ürettiği eserlerinde insanın kendisi ve doğa ile yaptığı mücadeleyi işlemiştir. Sanatçı resim, heykel, seramik ve rölyef disiplinlerinde üretim yapmıştır.
Lot: 7 > Efemera
Sergi davetisinin arka yüzünde, "Sayın Prof. Dr. Semavi Eyice İst. Üni. EDEBİYAT FAKÜLTESİ BEYAZIT-İstanbul" yazılıdır.
Lot: 8 > Resim
Bedri Rahmi’nin ressam olarak en önemli hedefi tüm evlere kendi motiflerinin girmesiydi ve “Yazmacılık” bu amaca hizmet edecek tek çözümdü. Resim sanatına yakınlık gösteren bu el sanatı, bez üzerine dayanıklı boyalar ile motiflerin basılması ve boyanması ile gerçekleştirilir. Bedri Rahmi, Türkiye’ye döner dönmez kendi motiflerinden 20 kadar örnek seçti ve ustalardan onları kalıp haline getirmelerini istedi. Zaman kaybetmeden bir baskı atölyesi hazırladı ve kendi motiflerini basarak yazmacılıkta hem büyük bir yeniliğe adım atmış hem de köklü değişiklikler yapmış oldu. 1951’de tüneldeki Maya galerisinde bu yazmalar sergilendi. Sergi, o dönemde çok büyük ses getirdi. Bu sergiyle birlikte yazmacılık zanaattan sanat seviyesine yükseldi.
Lot: 9 > Resim
1984 yılında Berlin’de Mariannenpresse tarafından özel kağıda 250 adet basılmış kitabın 108 no’lu nüshasında kitaptan ayrı olarak mevcut olan ve Ergin İnan tarafından özel olarak imzalanmış çizimdir.
Lot: 15 > Resim
Rasih´ten "Çağla´ya mutlu, onurlu, sağlıklı, upuzun iyi ömür dileğiyle..." ithafıyla imzalıdır.
Lot: 17 > Resim
Hocası Feyhaman Duran’ın tavsiyesiyle talebeliğinde başladığı Kütahya resimlerine sanat hayatının sonuna kadar devam eder. Gayesi Kütahya’yı sadece görüntü olarak kurtarmak değil, bütün hüviyetiyle geleceğe aktarmaktır. Yelice dağı eteklerindeki 20 bin dönümden fazla arazinin çam korusu haline getirilmesi için mücadele verir. Büyük çoğunluğu kent görünümleri olan 5 bine yakın eserle, İstanbul ve Kütahya başta olmak üzere Anadolu şehir kültürümüz için görsel bir hafıza oluşturarak, bu şehirler gibi kendi adını da ölümsüzleştirmiştir.
Lot: 19 > Resim
Resmin ön alt kısmında Mazeppa´nın yaptıkları hakkında Fransızca ve İspanyolca yazılmış bir resimaltı metin mevcuttur.
Lot: 49 > Resim
Çerçeveli.
Lot: 50 > Resim
Çerçeveli.
Filtreler
Toplam : 74 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede