Anasayfa /
SAHAFİYE
SAHAFİYE
SAHAFİYE, 16.02.2024 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 73 Ürün
Lot: 2 > Kitap

Milli Türk Talebe Birliği neşriyatından... Abdülhak Hamit, Baki Gölpınarlı, Nihat Sami, Hamdullah Suphi, Hüseyin Cahit, İsmail Habip, Agah Sırrı, Atsız ve daha nice isimlerin Namık Kemal hakkında yazıları... 

MTTB'nin yayımladığı bu kitapçık, aynı yıl Kemal Tahir´in yayımladığı ve Namık Kemal hakkında Falih Rıfkı, Vâlâ Nureddin, Hüseyin Cahit, Peyami Safa, Ercüment Ekrem, Sadettin Nüzhet, Kerim Sadi, Dr. Fuad Sabit, Nâzım Hikmet, Hüseyin Avni ve Suat Derviş’in verdiği cevaplardan oluşan esere yönelik bir tepki niteliğindedir.

Lot: 4 > Kitap
Arka kapağında 5x5 cm´lik bir kısım yırtılmış, tamir edilmiştir.
Lot: 7 > Kitap
Türkiye Jokey Kulübü tarafından neşredilmiş, Necip Fazıl´ın kaleminden AT´ın hikayesi...
Lot: 9 > Kitap
Türk arşivciliğinin kurucusu kabul edilen, tam adı Mehmet Cevdet İnançalp olan meşhur eğitimci, kütüphaneci, tarihçi Muallim Cevdet´ hakkında en kapsamlı çalışma... Sakallı Lütfü'nün (Sahaf Müteferrika) ifadesiyle, "her kitap meraklısının mutlaka okuması gereken" bir eser...

Lot: 10 > Kitap
Harf Devrimi sonrasında yayımlanan ilk kitaplarından... Yazarın babası Hasan Lütfi Bey Türk darbımesellerini defalarca derleyip yayınlamıştır. Yazar önsözünde, Harf Devrimi akabinde Türk gençlerinin yeni imlayı öğrenebilmesi gayesiyle bu eseri hazırladığını belirtiyor.
Lot: 12 > Kitap
Türkiye Himayeietfal Cemiyeti Çocuk Neşriyatından, Nurullah Ata´nın çevirisiyle Rus çocuk hikayeleri...
Lot: 14 > Kitap

Mehpare Tevfik, Nihal Atsız'ın 1930'ların başında kısa bir süre evli kaldığı ilk eşidir.

Lot: 25 > Kitap
Asaf Halet Çelebi´nin kaleminden, muhtelif İran şairlerinden seçme rubailer...
Lot: 28 > Kitap

Üvercinka, şiirleriyle olduğu kadar, denemeleri ve eleştirileriyle de İkinci Yeni´nin en önde gelen şairi olan Cemal Süreya´nın yayımlanan ilk şiir kitabıdır.

Lot: 30 > Kitap
Ahmet Kutsi Tecer'in katkılarıyla yayımlanan kitabın önsözü de Tecer tarafından kaleme alınmıştır.
Lot: 31 > Kitap

"Nilgün ölmüş. Beşinci kattaki evinin penceresinden kendini aşağı atarak canına kıymış, Ece Ayhan söyledi. Çok değişik bir insandı. Akşamları belli saatten sonra kişilik, hatta beden değiştiriyor gibi gelirdi bana. Yüzü alarır, bakışlarına çok güzel ama ürkütücü bir parıltı eklenirdi. Çok da gençti. Sanırım otuzuna değmemişti daha. Bu dünyayı başka bir hayatın bekleme salonu ya da vakit geçirme yeri olarak görüyordu. Dönüp baktığımda bir acı da buluyorum Nilgün’ün yüzünde. O zamanlar görememişim. Bugün ortaya çıkıyor." (Cemal Süreya)

Lot: 33 > Kitap
Türkiye'de popüler tarihsel roman yazarlığının en önde gelen ismi Aptullah Ziya Kozanoğlu'ndan Büyük Türk hükümdar Attila´nın hikâyesi... Karaoğlan'dan Malkoçoğlu'na, Tolga'dan Kara Murat'a kadar hem çizgi romanda hem de sinemada çok sayıda tarihsel ve kurgusal karakterin ilham kaynağı olan Aptullah Ziya, 1920'lerin sonundan başlayarak Türk edebiyatına "Gültekin, Malkoçoğlu, Kolsuz Kahraman, Fatih Feneri, Dağlar Delisi, Kızıl Kadırga, Sarı Benizli Adam" gibi çok sayıda tarihsel roman armağan etmiştir.
Lot: 34 > Kitap

Türkiye'de popüler tarihsel roman yazarlığının en önde gelen ismi Aptullah Ziya Kozanoğlu'ndan sinemaya ve çizgi romana da uyarlanmış bir kahramanlık hikâyesi... Karaoğlan'dan Malkoçoğlu'na, Tolga'dan Kara Murat'a kadar hem çizgi romanda hem de sinemada çok sayıda tarihsel ve kurgusal karakterin ilham kaynağı olan Aptullah Ziya, 1920'lerin sonundan başlayarak Türk edebiyatına "Gültekin, Malkoçoğlu, Fatih Feneri, Dağlar Delisi, Kızıl Kadırga, Sarı Benizli Adam" gibi çok sayıda tarihsel roman armağan etmiştir.

Lot: 35 > Kitap

Orhan Veli`nin, sağlığında yayımlanmış son eserlerinden biri olan bu küçük kitapta, Nasrettin Hoca`nın 70 adet hikâyesi yer alıyor. Çok erken yitirdiğimiz, usta bir genç şairin kaleminden, hiç de yabancısı olmadığı bir halk kahramanının hikâyeleri… Birinci baskı...

Lot: 36 > Kitap
Nazım Hikmet´in kaleminden, 1932 tiyatro mevsiminde Darulbedayi´de oynanmış 3 kısım 15 baplık facia...
Lot: 37 > Kitap
Yahya Kemal´in Divan şiiri tarzındaki şiirleri...
Lot: 40 > Kitap

Osman Şevki Uludağ, 1925 yılında Cumhuriyet tarihinin ilk tırmanışını gerçekleştirerek zirvesine çıktığı Keşiş Dağı'nın heybetinden etkilenerek adının "Uludağ" olmasını teklif etmiş, bu ismin kabul edilmesinden sonra kendisi de Soyadı Kanunu sonrasında "Uludağ" soyadını almıştır. 

Lot: 41 > Kitap
SADRAZAM HAKKI PAŞA´NIN MECLİS-İ MEBUSAN´DA YAPTIĞI KONUŞMA
Lot: 43 > Kitap
Türkiye balıkları konusunda bugüne kadar aşılmamış bir referans kaynağı olan eser, içerdiği bilgilerle olduğu kadar, ayrıntılı çizimleriyle de son derece önemli bir eserdir. İlk basımı 1915 yılında "Türkiye'de Balık ve Balıkçılık" adıyla yayımlanan eserin, yazarın yeni eklemeleriyle Fransızca olarak yayımladığı ikinci baskısı...
Lot: 44 > Kitap
"Nazi Olimpiyatı" olarak anılan 1936 Berlin Olimpiyatı için hazırlanmış ve her sayfasında Nazi propagandasının etkilerine rastlanan bu albümdeki bütün fotoğraflar, eksiksiz olarak metin üzerine yapıştırılmıştır. 
Lot: 45 > Kitap
8 cilt olarak İstanbul ve Tuna konulu olarak hazırlanan eserin, sadece İstanbul'u içeren ilk 4 cildi.... (Dördüncü cilt, Tuna (Danube) kısmının da baş kısmını içermektedir.)
Lot: 48 > Kitap
İlm-i Nücum, "Yıldızların insanları ve olayları etkilediği inancına dayanan sözde ilim dalı, astroloji, yıldız falcılığı, müneccimlik." anlamını ifade etmektedir. Günümüzde müspet bir ilim olarak değerlendirilmese de eserde muharririn kaleme aldığı önsöze göre, "fenni" bir tabirdir. Eserde, insanların doğduğu ayda yıldızların şeklinin, insanın tabiatını, ahlakını ve kaderini etkilemesinden ve burçlardan bahsedilmiştir.
Lot: 50 > Kitap
Fransızca matematik kitabı. Sayılar, eşitsizlikler, denklemler, logaritma...
Filtreler
Toplam : 73 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede