Anasayfa /
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA
PHEBUS EPHEMERA, 08.07.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 144 Ürün
Lot: 12 > Efemera
Arka yüzünde tramvay rotalarının haritası mevcuttur. *Sağ köşesinde yırtık vardır.
Lot: 14 > Efemera
Lot: 15 > Efemera
Lot: 19 > Efemera
1841-1848 yılları arasında Anadolu´yu dört kez ziyaret eden Alman coğrafyacı Heinrich Kiepert, bölgenin iki haritasını yayımlamıştır. Bez üzerine yapıştırılmış, büyük boy, katlanır harita; özel kutusu içinde...
Lot: 24 > Fotoğraf
Lot: 27 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde yer alan Osmanlıca not, "İzzetli Esad Beyefendi´ye takdim. 9 Kanunievvel 1216" şeklindedir.
Lot: 30 > Fotoğraf
Lot: 32 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde öğretmenlerin isimleri yer almaktadır.
Lot: 33 > Fotoğraf
Fotoğrafta öğretmenlerinin önünde duran topta "Tekirdağ Orta Mektebi" yazılıdır.
Lot: 37 > Efemera
Ruhsatname üzerine düşülen açıklamaya göre yalnızca formalar için alınmış bir ruhsatnamedir.
Lot: 38 > Obje
Lot: 49 > Kitap
Metin içinde bir kısmı tam sayfa olmak üzere 67 fotoğraf, metin sonunda katlanır levha formunda önlü-arkalı harita mevcuttur.
Lot: 52 > Kitap

Birinci Cihan harbi'nde Rusların işgal ettiği bölgelerdeki mezalimlerini çok sayıda fotoğrafla sergileyen, muhtemelen müttefik Almanya'da basılmış bir propaganda kitabı... Kitapçıkta basıldığı yer ve tarih hakkında herhangi bilgi yer almamaktadır.

Lot: 53 > Kitap

Trablusgarp Osmanlı - İtalyan Savaşı sırasında, Osmanlı ordusundaki rütbeleri tanıtmak amacıyla İtalyan ordusu tarafından hazırlanmış kitapçık... Katlanır levhalarla...

Lot: 60 > Efemera
Mektupta, mektubu yazan kişi arkadaşından kendisine uygun bir ev bulmasını rica ediyor.
Lot: 62 > Efemera
Osmanlı elçisi görevin kendisine ulaştırılmasından itibaren başından geçenleri anlatmış, Japonya´ya ulaşana kadar geçtiği her durağı, kullandığı her vasıtayı kaleme almıştır. Japonya´ya ulaştığında İmparotorun huzurunda söylediklerini ve aynı şekilde İmparator Meiji´nin cevabını kaleme almıştır.
Lot: 64 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde yer alan Osmanlıca not, "Hatıra-i uhuvvet olmak üzere Ahmed Rasim kardeşime takdim ediyorum. 12 Safer 1320" şeklindedir.
Lot: 65 > Fotoğraf
Lot: 68 > Fotoğraf
Fotoğrafın arka yüzünde yer alan Osmanlıca not, "Muhterem Eniştem Haydar Beyefendi ile muazzez hemşirem Makbule Hanım´a ve mahdumları mini mini Celaleddin ve Mahir Beylere yadigarım olmak üzere takdim ediyorum. 1 Eylül 1328" şeklindedir.
Lot: 71 > Fotoğraf
Fotoğraf üzerinde yer alan Osmanlıca not, "İki seneye varan ayrılığımızın hatırası olmak üzere muhterem ağabeyim Zeki Bey´e takdim. 23 Eylül 1333" şeklindedir.
Lot: 72 > Fotoğraf
Restore edilmiştir.
Lot: 74 > Fotoğraf
Fotoğraf üzerinde yer alan Osmanlıca not, "KArdeşim Alaaddin Bey´e 19/1/1338" şeklindedir.
Lot: 79 > Kitap

Cumhuriyet tarihinde, özellikle kim tarafından yazıldığıyla ilgili olarak en çok tartışılan kitaplardan...