Anasayfa /
KASIM ÖZEL
KASIM ÖZEL
KASIM ÖZEL, 19.11.2022 saat: 21:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 21:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 149 Ürün
Lot: 1 > Fotoğraf
"Karadeniz’den gelip Boğaz’ı ve Marmara’yı istila eden buz orduları, yürüyerek bir yakadan diğerine geçen insanlar, Haliçin donan suları.."
Lot: 2 > Fotoğraf

Dumanı tüten Şirket-i Hayriye vapurları, dolmuş kuyrukları, Galata Köprüsü üzerinde seyir halinde otomobiller, hayatın koşuşturmacası içerisindeki insanlar, tramvay, Mobilgas arabası, Ankara Lokanta, balıkçılar, Yeni Camii, Atik Ali Paşa Camii ve tüm detaylarıyla Karaköy...

Lot: 10 > Fotoğraf
Son Osmanlı halifesi Abdülmecid Efendi´nin kızı Dürrüşehvar Sultan, Berar Prensi Nevvab Azam Cah´ın da eşidir.
Lot: 11 > Dergi

"Latin Harfleri", "Memleketimizde Boks", "Zeki Bey´in Vefatı", "Bir İslam Devleti Bir Hristiyan Devletini Daha Yıkıyor!", "Dünya Vukuatına Kuşbakışı", "Gayri Failler-Malul Gaziler" konu başlıklarını içermektedir.


Sayfaları birbirinden ayrık haldedir.

Lot: 12 > Dergi

"23 Nisan Nüsha-i Fevkaladesi", "Adil Vezir", "Baharın Aşkı", "Yeni Yol Eğlencelerinden", "Sarı Selim", "Saadet Adası", "Görünüşe Aldırma!" vd. başlıklı yazıları içermektedir.


Sondan eksiktir.

Lot: 13 > Dergi

"Düello-Süleyman Nazif", "Meclis Oyunları", "Maymunlarla Akrabalığımız Var Mı?", "Siyaha Karşı Beyaz", "Amerika´daki Zenciler" vd. başlıklı yazıları içermektedir.


Sayfaları birbirinden ayrık haldedir.

Lot: 14 > Dergi

Türkler ve Yunanlılar arasında cereyan eden Dumlupınar Savaşı, aynı zamanda Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da bilinir. 26 Ağustos 1922´de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz´u başlatan harekât emrini verir ve 30 Ağustos günü Anadolu´nun tamamen Türklere ait olduğunu karşı tarafa gösterir.


Kenardan yırtıktır.

Lot: 16 > Dergi

"Ekmek Uğrunda", "Fennin ve Dimağın Bir Hırkası","Ali Kemal İzmit´e Nasıl Sevk Olundu?" vd. başlıklı yazıları içermektedir.


Sayfaları birbirinden ayrık haldedir.

Lot: 17 > Dergi
"57 Çocuk Katili İnsan Kasabının (Harman´ın) Mahkemesi", "Hayatınızda En Mesud Zamanınız Hangisidir?", "Darülfünun´da Hazırlanan Eserler" vd. başlıklı yazıları içermektedir. Sayfaları birbirinden ayrık haldedir.
Lot: 18 > Dergi
Bursa Sesleri dergisi Cumhuriyet döneminde Bursa’da çıkan yerel dergilerden biridir. Bu özel sayıda, Bursa’nın özellikle Cumhuriyet devrinde kazandığı yeni eserler, ekonomik çehresindeki değişiklikler ve gelişmeler tanıtılmaktadır.
Lot: 20 > Dergi
"Gazi´nin Tarihî Nutkundan Bazı Parçalar", "İnsan Kasabı Harman´ın Hayatı ve Cinayetleri", "Doktor Zihni Gök", İslam Dünyası´nın İç Yüzü" vd. başlıklı yazıları içermektedir. Sayfaları birbirinden ayrık haldedir.
Lot: 21 > Dergi
1891-1944 yılları arasında çıkarılan ve Edebiyat-ı Cedide topluluğunun yayın organı olan Servet-i Fünun, Türk basın tarihinin en uzun süreli ve en etkili yayınlarındadır.
Lot: 22 > Dergi
"Türkiye´dir Dehanın Doğurduğu Şaheser", "Namın Bir Rüzgâr Gibi Kalblerimizde Eser", "Gazi Diyor ki:.." ve Atatürk konulu diğer yazılar mevcuttur.
Lot: 23 > Dergi

Dergi, havacılıkla ilgili teknik bilgilere yer vermekle birlikte önemli edebiyatçılar sayesinde edebî bir dergi olmaktan uzaklaşmamış, Türk halkına havacılık sevgisi ve ilgisi kazandırmayı amaçlamıştır. Derginin bu sayısında; "Büyük Günden İntibalar", "Okuyup Yazma Kalkacak İmiş", "Havadan Arsa Nasıl Görünür", "Vatanın Kanatları", "Büyük Nakliyat Tayyareleri" vd. başlıklı yazılar mevcuttur.


Lekeli sayfaları vardır.

Lot: 24 > Dergi
Dergi, havacılıkla ilgili teknik bilgilere yer vermekle birlikte önemli edebiyatçılar sayesinde edebî bir dergi olmaktan uzaklaşmamış,Türk halkına havacılık sevgisi ve ilgisi kazandırmayı amaçlamıştır. Derginin bu sayısında; "İki Fabrika", "Kayseri´deki Tayyare Fabrikası´nın Küşâd Merasimi", "Hava Haberleri" vd. başlıklı yazılar mevcuttur.
Lot: 25 > Dergi
Dergi havacılıkla ilgili teknik bilgilere yer vermekle birlikte önemli edebiyatçılar sayesinde edebî bir dergi olmaktan uzaklaşmamış,Türk halkına havacılık sevgisi ve ilgisi kazandırmayı amaçlamıştır. Derginin, dış kapak görseli İhap Hulusi imzalı olan bu sayısında; "Türk Tayyare Cemiyeti Merkez-i Umumi-i İctimai", "Amerikan Kızı Paris´te Nasıl Karşılandı?", "Göl Yazına Doğru" vd. başlıklı yazılar mevcuttur.
Lot: 26 > Dergi
"Büyük Gazi´nin Bursa Seyahati", "Tayyarelerin Ehemmiyetleri", "Tayyare Mektebi Piyankosu´nun Keşide Merasimi", "Ticaret Vekaletinin Mühim Bir Tamimi" vd. başlıklı yazıları içermektedir.
Lot: 27 > Kitap

Tayyareci Vecihi Hürkuş'a hitaben kaleme alınan 13 Eylül 1931 tarihli, "Malul Gazi N. Sabit" ıslak imzasıyla bir ithaf yazısının yer aldığı eser iki bölümden oluşur; birinci bölüm nesir, ikinci bölüm manzum olarak İstiklâl Harbini anlatır. 

Lot: 28 > Dergi

Zamanın Harbiye Nezareti tarafından, savaş yıllarında yayınlanan derginin bu sayısında "Galiçya´dan Anavatana" başlığı altında görsellerle Galiçya işlenmektedir.

Galiçya Cephesi, müttefikimiz Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’na yardım amacıyla savaştığımız bir cephedir.

Lot: 29 > Dergi
Dönemin Harbiye Nezareti tarafından, savaş yıllarında yayınlanan derginin bu sayısında "Çimentepe´de", "Tayyareler ile İstikşaf", "Mecruh Gazilerimiz Hilâl-i Ahmer Hastanesinde" vd. başlıklı yazılar ve görseller bulunmaktadır.
Lot: 30 > Dergi

1908-1968 yılları arasında Türkiye´de, Ali Fuat Bey tarafından çıkarılan siyasi ve mizahî halk gazetesi Karagöz´ün her bir sayısının kapağında Karagöz ve Hacivat´ın karikatürü ile gündemdeki bir konuya ilişkin konuşmalar yer almıştır. Derginin bu sayısında İzmir´in kurtuluşu konusu işlenmiştir.


Ön kapak görseli yazısı:

"Hacivat: Benim oteli tertemiz ettim, sen hala boşaltacaksın Karagöz!

Karagöz: Öyle yerleşmişler ki sanki babalarından kalmış mirasdır. Ne ise görüyorsun ya son döküntü de çıkıyor!"

Lot: 31 > Dergi
Sedat Simavi tarafından 1921-1923 döneminde yayımlanmış haftalık mizah dergisidir. Türk Kurtuluş Savaşı döneminde işgal altındaki İstanbul’da çıkan en etkili mizah gazetelerindendir. Bu sayının içeriğinde; Cenap Şahabettin Bey´in Peyâm-ı Sabah´ta Mustafa Kemal Paşa´ya açık mektubu konulu karikatür çizim bulunmaktadır.
Lot: 32 > Kartpostal
Lot: 33 > Fotokart

Fotoğrafta görünen madalyalar: muharebe gümüş imtiyaz madalyası, muharebe gümüş liyakat madalyası, muharebe altın liyakat madalyası, muharebe altın imtiyaz madalyası, harp madalyası, onursal padişah yaverliği kordonu (fahr-i yaveran-ı hazret-i şehriyari)


Yıldırım Ordular Grubu; I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti´nin, Filistin-Suriye-Irak cephelerini savunmak için teşkil ettiği ordular grubudur.

Lot: 34 > Kartpostal
Kartpostal Ali Oğuz Bey´den kardeşine ithaflıdır ve numaralandırılmış binaların isimleri yazılıdır.
Lot: 38 > Fotoğraf
Rüsuhi Bey; T.C.´nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk´ün başyaveridir. Bekir Çavuş; Atatürk´e çokça hizmet etmiş bir asker olup, Cumhuriyet devrinde de uzun süre Atatürk´ün yanında kalmış, Atatürk´ün çok sevdiği hizmetkârlarından biridir.
Lot: 43 > Fotokart
Atatürk´ün solunda TBMM Başkanı Kâzım Özalp ve arkasında Genelkurmay Başkanı Fevzi Çakmak bulunmaktadır.
Lot: 44 > Fotoğraf
"10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı.."
Lot: 46 > Efemera
"Cumhuriyetin 10 uncu yılında Kurtuluş ve inkilabımızın ilk ve sadık işçisi "Hakimiyeti Milliye" ye. Gazi M. Kemal"
Lot: 47 > Kitap
İthaf; "Sevgili arkadaşım Sabiha Güneyman´a Afet İnan, 1953" şeklindedir.
Lot: 48 > Obje

Cumhuriyetin 99. yılı kutlamaları için en üst düzey siyasi ve bürokratlara özel sınırlı üretimdir.  Müzayedeye sunulan bu mendil, 50 adet üretilen mendillerin 10. sudur. 

Lot: 50 > Obje
Kutuda "1923-Türkiye Cumhuriyeti Onuncu Yıl Dönümü Hatırası-1933" yazılıdır.
Filtreler
Toplam : 149 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede