Anasayfa /
AFİŞLERLE DÜNYA TURU
AFİŞLERLE DÜNYA TURU
AFİŞLERLE DÜNYA TURU, 04.06.2023 saat: 22:00'a kadar internet sitemizden pey verebilirsiniz. 22:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır. Kitap, Dergi ve süreli yayın hariç tüm ürünlerden % 20 ürün KDV'si alınmaktadır. Komisyon Oranı: % 20 + KDV'dir. ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 1 HAFTADIR.
Toplam : 40 Ürün
Lot: 2 > Efemera
Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 22 Mayıs - 30 Ekim 1983 tarihleri arasında İstanbul´da düzenlenen "Anadolu Uygarlığı" sergisinin Almanca afişi. Arka yüzü Türkçe "XVIII Avrupa Sanat Sergisi: Anadolu Medeniyetleri..." damgalıdır...
Lot: 3 > Efemera
8-30 Haziran 1985 tarihleri arasında Danimarka Millî Müzesi´nde (Nationalmuseet) gerçekleştirilen "18. ve 19. Yüzyıllardan Japon Gravürleri" sergisinin Danca afişi. Afiş tasarımı: Ole Zofting-Larsen. Baskı: F. Hendriksens Eftf. 1985...
Lot: 4 > Efemera
Nisan-Ekim 1974 tarihleri arasında Danimarka Millî Müzesi´nde (Nationalmuseet) düzenlenen "Latin Amerika" sergisinin Danca afişi. Afiş tasarımı: Haldgreen...
Lot: 5 > Efemera
6-21 Eylül 1936 tarihleri arasında İtalya´nın Bari şehrinde düzenlenen "Doğu Fuarı"nın İtalyanca afişi. Baskı: Gros-Monti & Co. (Torino)... Yorgun kondisyondaki afişin üzerinde yer yer ufak boyutlu delikler mevcuttur.
Lot: 7 > Efemera
İsviçre Konfederasyonu´nu oluşturan "İsviçre kantonları"ndan Uri´nin genel görünümünü gösteren afiş. "Printed in Switzerland" damgalı...
Lot: 8 > Efemera
Ladislav Stibranyi tarafından tasarlanan Tatra Dağları´nda kış turizmi temalı Çekçe afiş. 1940´lı yıllar...
Lot: 9 > Efemera
Sierre-Montana-Vermala (İsviçre) arasında faaliyet gösteren füniküler demiryolu hattının 1939 tarihli afişi... Sağ bölümü boydan boya yıpranmıştır.
Lot: 10 > Efemera
"Willy" lakabıyla tanınan İsviçreli grafik tasarımcı ve ressam Wilhelm Friedrich Burger (1882-1964) tarafından tasarlanan 1937 baskı Bernese Oberland Montrö Demiryolu afişi. Afişin alt bölümü yıpranmıştır.
Lot: 11 > Efemera
Çek ressam Jaroslav Votruba´nın (1889-1971) bir resminden hazırlanan Tetra Dağları afişi. 1930´lu yıllar...
Lot: 12 > Efemera
Birinci Dünya Savaşı´na tepki olarak doğan kültürel ve sanatsal akım Dada, 1916 yılında bir grup sanatçının, Alman şair ve yazar Hugo Ball´in Zürih´te açtığı kafede toplanıp Dada bildirisini okumalarıyla ortaya çıkmıştır. Mantıksızlık ve var olan sanatsal düzenlerin reddedilmesi Dada´nın ana karakteridir. Akım, 1922 sonrasında etkinliğini yitirmeye başlamış ve Dadacılar sürrealizm akımına yönelmiştir... Afişin üst bölümünde 7 cm uzunluğunda bir yırtık mevcuttur.
Lot: 13 > Efemera
Lot: 14 > Efemera
Danimarkalı sanatçı Otto Nielsen (1916-2000) tarafından tasarlanan İskandinav Hava Yolları (SAS) afişi. 1950-60´lı yıllar. Arka yüzü belediye ilân ve damga pullu...
Lot: 15 > Efemera
1955 baskı... Köşeleri yıpranmıştır ve sağ bölümünde 8 cm uzunluğunda bir yırtık mevcuttur.
Lot: 18 > Efemera
20 Ağustos-20 Eylül 1947 tarihleri arasında düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı´nın İngilizce afişi... Sağ bölümü yıpranmıştır.
Lot: 19 > Efemera
20 Ağustos - 20 Eylül 1937 tarihleri arasında yapılan İkinci İzmir Fuarı’nın İhap Hulusi imzalı afişi. Oldukça nadir olan bu afişin daha önce Fransızcası müzayedelerimizde görülmüş ancak kendisi de Münih eğitimli Görey’in, gamalı haçlı Nazi Almanyası’nın bayrağını da resmettiği Almanca olan bir nüshası çıkmamıştır. Cumhuriyetimizin en önemli ve öncü grafik tasarımcılarından İhap Hulusi’nin İzmir fuarı konulu tek, İzmir konulu az sayıdaki tasarımlarından biri. Önde gelen bir Amerikan arşivinden çıkmadır. Kondüsyon 8/10.
Lot: 24 > Efemera
Lot: 32 > Efemera
Afişin arka yüzünde, "Sayın Bayimiz... adam´ı daha çok satmak isterseniz bu afişi müşterilerinizin görebileceği bir yere asmanızı rica ederiz. adam" notu yer almaktadır.
Lot: 33 > Efemera
Üst tarafta yer alan parçanın sol alt köşesinde kopukluk mevcuttur.
Lot: 35 > Efemera
Posterin arka yüzünde oyuncunun kariyeri hakkında bilgiler yer almaktadır.
Lot: 39 > Efemera

Daha sonraları kurumsallaşıp İstanbul Kültür Sanat Vakfı’na dönüşen ve İstanbul kültür sanat hayatına sanatın her alanında küresel çapta festivaller armağan edip dünya yıldızlarını ülkemizde misafir etmemize sebep olan İstanbul Festivali’nin ilk yılından Mengü Ertel imzalı ikonik bir afiş. Ertel, tasarımında tarihi İstanbul silüetini Bizans mozaik sanatıyla harmanlamış ve ortaya kültürel mirasımızı gösteren eşsiz eseri çıkmıştır. 70’li yıllardan olmasına rağmen son derece nadir bu afişi İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 50. yılı vesilesiyle müzayedemizde yer vermekten mutluluk duyuyoruz.

Filtreler
Toplam : 40 Ürün
 
Phebus Hakkında
“Phebus Müzayede Evi, alıcılar ve satıcıları online ortamda bir araya getiren bir açık artırma platformudur.”
Bizi Takip Edin
Copyright © 2020 PHEBUS Müzayede